Projekt ArtBees podpoří české i slovenské podnikatelky a lokální značky

České i slovenské podnikatelky mají až do 25. července 2016 možnost přihlásit se k účasti v unikátním programu na podporu kreativního podnikání v oblasti designu a tvorby z textilií a přízí, šperků, keramiky, skla a řemeslné tvorby. Projekt ArtBees je vzdělávací program pro 50 žen podnikatelek, které mají minimálně rok podnikání za sebou a ověřený produkt s potenciálem dalšího růstu a současně využívají převážně lokálních zdrojů. Účastnice budou své podnikání rozvíjet za podpory silné značky jako je Coca-Cola a partnerů Moudré podnikání žen a ArtBe.

Cílem projektu je kultivovat a rozvíjet místní kreativní podnikání a pomoci vytvářet nové pracovní příležitosti v Čechách i na Slovensku.

Baví nás podporovat a rozvíjet malé podnikání žen, spojovat ženy a učit se společně. Záměr programu vznikl z touhy všech partnerů po reálné a praktické podpoře lokálnímu, férovému a kreativnímu podnikání v České a Slovenské republice. Tento program chce pomoci odvážným a šikovným ženám, proto jsme projekt pojmenovali po včelách, které symbolizují pracovitost, krásu, soudržnost a péči o celek,“ uvádí Lenka Papadakisová, odborná garantka projektu.

Chceme podpořit kreativní ženy v rámci místních komunit po celé České republice a na Slovensku a motivovat je k uskutečnění svých podnikatelských plánů. Prostřednictvím projektu ArtBees by měly snáze rozpoznat svůj vlastní potenciál za pomoci zkušených profesionálů a rozvíjet své podnikání na pevných základech,“ uvedla Kateřina Eliášová, ředitelka komunikace společnosti Coca-Cola pro ČR a SK.

Coca-Cola podporuje ženy podnikatelky v profesním růstu v rámci úspěšného celosvětového projektu společenské odpovědnosti. V každé zemi hledá projekty, které podpoří ekonomickou a podnikatelskou nezávislost žen, zejména těch, které práci kombinují s rodinou.

Finální výběr účastnic do projektu proběhne v polovině srpna formou Dne D za účasti odborné poroty a samotný projekt bude realizován od září 2016 do května 2017.
Účastnice se v průběhu projektu prostřednictvím tzv. bootcampů(intenzivní výukové tréninky) se zkušenými lektory naučí vytvářet rozvojové strategie a svůj business plán vedoucí k navýšení obratu a tím i počtu klientů prostřednictvím nových prodejních kanálů. Autoři projektu mysleli i na podporu prodeje výrobků a značek zapojených tvůrkyň prostřednictvím Pop up Koncept Store v Praze a Brně, které budou vyvrcholením celého projektu.

Co mohou zájemkyně udělat, aby se do programu dostaly?

Formulář k potvrzení zájmu a závazná přihláška s detailními informacemi je na www.artbees.cz

 Zdroj fotografie: ArtBe

Přidáno: 28.06.2016, Zdroj: ArtBe

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.