Programy profesního celoživotního učení otevírají i vysoké školy

Anglo-americká vysoká škola, o.p.s.

Celoživotní vzdělávání a rozvoj zaměstnanců je každodenním úkolem HR manažerů všech společností. Nezáleží na tom, zda se jedná o malou firmu s několika zaměstnanci nebo o nadnárodní společnost, neboť potřeba neustále rozšiřovat znalosti a schopnosti zaměstnanců zůstává. Co se však mění, je zájem a struktura poskytovatelů exekutivního vzdělání. Jsme zvyklí na široké spektrum nabídek vzdělávacích společností, v poslední době se ale nabídka rozšiřuje také o kurzy zajišťované vysokými školami. Může se jednat o jednotlivé kurzy, ale i o kompletní vysokoškolské programy.

Jednou z institucí, která reflektuje měnící se podmínky na pracovním trhu v nabídce svých vzdělávacích programů je Anglo-americká vysoká škola, o.p.s (AAVŠ). V uplynulých letech na této vysoké škole absolvovali kurzy v oblasti ekonomie a managementu zaměstnanci Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR, Kanadské obchodní Komory a další.

V loňském roce pak tato vysoká škola uvedla na trh nový MBA program, který se okamžitě zařadil na špičku MBA programů v České republice díky jedinečné kombinaci kvality a ceny. Tento 16 měsíční program je poskytován ve spolupráci s Argyros School of Business and Economics, Chapman University, USA, na níž působí i prof. Vernon Smith, laureát Nobelovy ceny za ekonomii z roku 2002. Tamní ekonomická fakulta pak výuku v Praze ze 60 % přímo zajišťuje. Program je nositelem prestižní mezinárodní akreditace AACSB, kterou má na celém světě pouze 540 ekonomických škol. Vzhledem ke strategickému zájmu Chapman University o rozšíření do Evropy, je program z velké části dotován. Zatímco v USA stojí tento program kolem 1 000 000 Kč, v Praze jej lze vystudovat za 390 000 Kč.

Novinkou je mezinárodní program reagující na finanční krizi

Letos Anglo-americká vysoká škola otevírá nový akreditovaný magisterský program ARIMA: Quantitative Asset and Risk Management, který vznikl jako odpověď na probíhající krizi na finančních trzích. Aktuální krize byla dle finančníků prohloubena, ne-li způsobena, extenzivním využíváním finančních nástrojů založených na složitých matematických modelech, ale v praxi často využívaných na základě intuice. Tento program si klade za cíl předejít napříště právě tomuto problému tím, že bude vychovávat odborníky, kteří budou schopni finanční nástroje využívat na základě racionálního zvážení a odborného hodnocení.

Dle rektora školy Assoc. Prof. Alana Krautstengela, Ph.D. je určen především studentům, kteří již mají praktické zkušenosti například v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví či z jiných finančních institucí. „Předpokládáme, že se k nám budou hlásit hlavně profesionálové, kteří si chtějí zvýšit odbornou kvalifikaci. Výuka je proto uzpůsobena lidem s pracovními povinnosti a bude probíhat převážně večer a někdy i o víkendu,“ říká Krautstengl. Program je svým zaměřením podle něj ojedinělý nejen v Česku, ale v celé Evropě.

Součástí programu je i stáž v zahraničí

Program ARIMA připravila Anglo-americká vysoká škola ve spolupráci se třemi dalšími vysokými školami - ve Vídni, Londýně a Istanbulu. Studenti proto povinně stráví minimálně jeden semestr na některé z nich a ve výsledku získají diplom z dvou institucí: z domácí a z té, kde strávili výměnný semestr. Příprava programu ARIMA byla realizována s podporou grantu Evropské unie. Program bude akreditován ve všech partnerských zemích. Mezinárodní spolupráce na přípravě a realizaci programu dále přispívá k jeho kvalitě, mimo jiné díky úzké spolupráci odborníků, kteří mají zkušenosti z finančních trhů v různých zemích.

Anglo-americká vysoká škola o.p.s., vznikla v roce 1990 a je tak nejstarší soukromou vysokou školou v ČR. Výuka zde probíhá pouze v angličtině a to v oborech: Ekonomika a Management, Mezinárodní vztahy a Diplomacie, Humanitní a společenské vědy, Komparativní právo. Za dobu jejího působení zde studovali posluchači z více než 60 zemí světa. Struktura vyučujících je rovněž mezinárodní, působí zde odborníci s diplomy z Harvardu, Yale, Stanfordu a dalších prestižních univerzit.

Více informací na adrese www.aauni.edu.

Přidáno: 25.05.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.