Program GE Foundation Scholar-Leaders slaví v České republice desáté výročí

Dvouleté stipendium s ročním grantem ve výši 1 500 eur je určeno studentům druhých ročníků z pěti vybraných vysokých škol.
Studenti v oborech ekonomika, management, strojírenství a technologie se mohou do programu hlásit do 16. prosince 2013.

Prostřednictvím tohoto programu, který byl v České republice zahájen v roce 2004, nabízí GE talentovaným studentům příležitost rozvíjet své nadání a pomáhá vytvářet regionální síť budoucích vedoucích pracovníků, čímž přispívá k rozvoji lidského kapitálu v regionu.

Dosud nadace GE Foundation investovala do rozvoje perspektivních mladých talentů v tomto programu ve střední a východní Evropě už více než 2 miliony dolarů a také 4 000 hodin práce řídicích pracovníků GE.

Při výběru a náboru těch nejlepších univerzitních studentů jsou uplatňována velice přísná mezinárodní kritéria. Zájemci o stipendium budou muset prokázat nejen vynikající studijní výsledky, ale také aktivní zapojení do mimoškolních aktivit (mezi něž patří například účast ve studentských skupinách či v komunitních projektech, nebo dobrovolnická práce), jakož i určité vůdčí schopnosti.

Vybraní studenti obdrží roční stipendium ve výši 1 500 eur (celkem 3 000 eur) na dobu dvou let. Stipendisté budou mít rovněž možnost zúčastnit se, spolu s dalšími vítězi z Polska, Maďarska a Rumunska, regionálního programu Leadership Development, který proběhne v létě 2014 v Budapešti. V jeho rámci se seznámí s působením společnosti GE a setkají se s vedoucími pracovníky z různých divizí společnosti při každodenním výkonu jejich pracovních aktivit.  

Programu se v ČR mohou zúčastnit studenti s výbornou znalostí anglického jazyka, kteří jsou v druhém ročníku studia ekonomie, management, strojírenství a technologie na vybraných vysokých školách. V České republice se programu účastní těchto pět univerzit:

  • Vysoké učení technické v Brně
  • České vysoké učení technické v Praze
  • Česká zemědělská univerzita v Praze
  • Masarykova univerzita v Brně
  • Technická univerzita Ostrava


Mezi podmínky pro udělení stipendia patří: podání vyplněné žádosti spolu s esejí o rozsahu 1 000 slov, dvě písemná doporučení (minimálně jedno poskytnuté profesorem), životopis, fotokopie dokumentů potvrzujících splnění prvního ročníku studia a jejich anglický překlad (překlad nemusí být úředně ověřený).

„Jak vychovat příští generaci vůdčích osobností, které porozumí specifikům regionu střední a východní Evropy, mohou své země navzájem propojit a navíc získají vysokou cenu na trhu práce? Inovativní stipendijní projekt společnosti GE pro vysokoškolské studenty nazvaný GE Foundation Scholar-Leaders během 12 let jeho existence absolvovalo již 462 nadaných studentů z Polska, České republiky, Maďarska a Rumunska. Jakožto vedoucí pracovník GE zodpovědný za region CEE vnímám jako svou povinnost usnadnit těmto mladým talentům přístup do světa mezinárodního byznysu. Dnes jde o čím dál významnější věc, protože konkurenceschopnost roste i na globální úrovni,“ uvedl Peter Stračár, CEO společnosti GE v regionu CEE.

Program GE Foundation Scholar-Leaders je první univerzitní stipendijní program realizovaný jak v České republice, tak i v regionu střední a východní Evropy díky financování GE Foundation, filantropické organizaci společnosti General Electric Company (GE). Úspěch programu v Maďarsku po jeho zahájení na podzim roku 2002 přiměl nadaci GE Foundation umožnit evropské centrále Institutu mezinárodního vzdělávání v Budapešti, aby program nabídla také univerzitám v Polsku, České republice a Rumunsku. Řady účastníků programu zaměřeného na rozvoj a zdokonalení vůdčích schopností mladých profesionálů, jenž je štědře financován nadací GE Foundation, rozšíří v roce 2014 dalších 32 studentů, a to díky zapojení univerzit z České republiky, Rumunska, Maďarska a Polska. Počet zúčastněných studentů ze střední a východní Evropy tak vzroste již na číslo 494.

A co může program přinést do života studentů? Následující dva příběhy vám odpoví:
Future Leaders - Jan Rieger (Česká republika)

My Life Changing Experience

Termín pro podání žádostí o stipendium je 16. prosince 2013.   

Podrobnější informace a online přihlášení naleznete na www.scholarshipandmore.org.

Přidáno: 27.11.2013, Zdroj: Grayling

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.