Program Erasmus Mundus letos poskytne stipendium více než dvěma tisícům studentů

Program Erasmus Mundus letos poskytne stipendium více než dvěma tisícům studentů. Jeho absolventi z celého světa se v červnu sejdou v Praze.

Evropský program Erasmus Mundus nabízí talentovaným studentům možnost studovat kvalitní magisterské a doktorské programy nebo se zúčastnit studijního pobytu na vysoké škole v mimoevropské zemi. Studenti a absolventi programu se sdružují v asociaci EMA (Erasmus Mundus Student and Alumni Association), jejíž letošní valné shromáždění bude hostit Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Studentům, kteří hledají zajímavé studijní programy, Erasmus Mundus nabízí jedinečnou příležitost studovat prestižní magisterské a doktorské programy. Jedná se programy schválené Evropskou komisí, které vždy společně nabízejí minimálně tři evropské univerzity. Díky tomu mohou zájemci postupně studovat v různých zemích v naprosto mezinárodním prostředí a využít silných stránek několika vysokých škol. Studium v rámci programu Erasmus Mundus je navíc možné podpořit stipendiem, v letošním roce ho Evropská komise udělila 2 221 studentům z různých zemí světa.

Na pražské setkání, které se uskuteční ve dnech 22. - 23. června v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, se chystá 170 studentů a absolventů magisterských a doktorských programů Erasmus Mundus. Diskutovat se bude mj. o programu Erasmus pro všechny (Erasmus for All), což je návrh nového programu EU v oblasti vzdělávání, odborného vzdělávání, mládeže a sportu, který v listopadu 2011 předložila Evropská komise. Sedmiletý program Erasmus pro všechny má být zahájen v roce 2014 a umožnit 2,2 milionům vysokoškolských studentů získat stipendia a strávit tak část svého vzdělávání a odborné přípravy v zahraničí (v porovnání s 1,5 milionem v rámci stávajících evropských programů).


Více informací:
Dům zahraničních služeb / Národní agentura pro evropské vzdělávací programy
www.dzs.cz / www.naep.cz
Erasmus Mundus Student and Alumni Association
www.em-a.eu
Erasmus pro všechny
http://ec.europa.eu/education/erasmus-for-all/

Přidáno: 15.06.2012, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.