Proč angličtina v Austrálii - práce při studiu a kvalitní kurzy!

Je práce při studiu hlavní důvod proč studovat angličtinu v Austrálii?

Něco na té Austrálii asi je… dobře placená práce při studiu, cestování a kvalitní jazykové kurzy – to jsou 3 základní důvody, proč studovat angličtinu v Austrálii. Studentů k protinožcům míří stále více a vracejí se spokojení, plní nových zážitků a cenných zkušeností. Protože Austrálie už dávno není pro české studenty nedosažitelnou destinací na opačném konci světa, pojďte s agenturou Studyline zjistit více.

Proč angličtinu zrovna v Austrálii?

Chcete-li studovat ve slunečné zemi, kde je angličtina úředním jazykem a kde zároveň snadno přijdete k výdělku, zjistíte, že tyto požadavky splňuje jenom Austrálie. Navíc si zde užijete pověstnou přátelskost místních obyvatel, multikulturní prostředí, unikátní faunu a flóru, nejkrásnější pláže na světě a možnost cestovat do míst vskutku exotických.

V roce 2012 se vydalo za výukou angličtiny do zahraničí 1 500 240 studentů ze 140 zemí. Austrálii si vybralo 13 % z nich. Jak ukazuje následující graf, v žebříčku nejoblíbenějších zemí pro studium angličtiny se tím tento nejmenší kontinent zařadil na 4. místo.


Podívejte se na objektivní důvody, proč se Austrálie umístila tak vysoko.

1) Kvalitní výuka angličtiny
Úroveň jazykových škol v Austrálii je vyhlášená. Kvalifikovaní učitelé dbají na efektivitu výuky založené na spolupráci se spolužáky. Na to nejspíše nebudete z Čech zvyklí, ale brzy zjistíte, že je to skvělý způsob, jak se zbavit strachu a angličtinu skutečně začít používat.

Vyberte si jazykovou školu, která disponuje širokým spektrem kurzů, rozmanitým národnostním složením studentů, kvalifikovanými učiteli a členstvím v profesních asociacích. Zajímejte se o umístění, vybavení a zázemí školy a reference od bývalých studentů. Pomoci vám může také chytrý vyhledávač škol dostupný na http://www.studyline.cz/skola/.

Průměrná doba studia angličtiny v Austrálii je 16, 3 týdnu, přičemž týden výuky vychází cca na 4200 Kč. Kromě angličtiny lze studovat také na základních, středních, odborných a vysokých školách. Nejčastější je kombinace jazykového kurzu s odbornou školou nabízející minimálně půlroční programy např. v oblasti managementu, cestovního ruchu, masáží nebo fitness. Nechcete-li po ukončení jazykového kurzu studovat tak dlouho, zažádejte o turistická víza na dalších 3 – 6 měsíců nebo o pracovní working holiday víza na nedaleký Nový Zéland.


2) Dostupná víza s pracovním povolením
Pro studium delší než 12 týdnů je nutné studentské vízum, se kterým automaticky získáte pracovní povolení omezené na 20 hodin týdně. O prázdninách však můžete pracovat neomezeně. Pro krátkodobé studium stačí vízum turistické, s tím však nelze v Austrálii pracovat.

Proces vyřízení víza trvá v průměru 4 týdny, a proto je nutné začít plánovat cestu ideálně 2 - 3 měsíce předem. V této době vyberete konkrétní město, kde budete studovat, školu, jazykový kurz a typ víz. Teprve po zaplacení školného lze podat vízovou žádost. V průběhu čekání na její vyřízení je vhodné zakoupit letenku případně cestovní pojištění. Na závěr dostanete od agentury Studyline informační balíček plný cenných informací, včetně tipů jak hledat práci.

3) Práce při studiu
Pravděpodobnost získání dobře placené práce během studia v Austrálii ve srovnání s jinými státy velká a s pomocí rad Studyline a na místě pak partnerské agentury v Sydney, Brisbane a Perthu práci určitě najdete (v průměru do 1 měsíce) i vy. Nejčastěji se jedná o úklidové práce, práce v restauracích, kavárnách a barech (mytí nádobí, příprava jídel, obsluha zákazníků), v supermarketech, na stavbách, v továrnách a péči o děti či seniory.  

Většina studentů odjíždí do Austrálie na podzim před začátkem australské letní sezóny, kdy se začíná zvyšovat počet pracovních nabídek a zároveň je jednodušší najít vhodné ubytování.    
 
4) Atraktivní životní styl (studium, práce, cestování)
Při cestě do země, která je od naší vlasti vzdálená 16 tisíc kilometrů nevíte, co očekávat. Po krátké době ale zjistíte, že i přes studijní a pracovní vytížení vám zbývá stále dost času a peněz na užívání atraktivního australského života. Seznamujete se s lidmi z celého světa, poznáváte místa, která jste předtím viděli jen v televizi, zdokonalujete se v surfování a zvyknete si na to, že se zde na sebe lidé usmívají prostě jen tak. Začnete žít australský život, který vás pohltí natolik, že se vám ani nebude chtít zpátky domů.   

Už věříte, že studium v Austrálii stojí za to zažít? Tak sledujte akční nabídky na webu Studyline (http://www.australie-studium.cz/) a poznejte pohodový život u protinožců i vy! Budete-li mít jakékoli otázky týkající se studijního pobytu s možností výdělku při studiu právě v Austrálii, obraťte se na nás – agenturu Studyline. Rádi vám pomůžeme splnit váš sen!

Přidáno: 18.12.2013, Zdroj: www.studyline.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si