Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava

     

Diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava se konala ve dnech 14. - 15. listopadu 2017 v Českých Budějovicích.

V rámci Evropského týdne odborných dovedností uspořádal Dům zahraniční spolupráce celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU. Na konferenci vystoupila paní Mgr. Marta Stará, vedoucí odboru odborného vzdělávání z MŠMT s příspěvkem „Přínos mezinárodní spolupráce pro rozvoj odborného vzdělávání“, dále pan Ing. Jaromír Coufalík, ECVET expert při DZS s příspěvkem „Historické okénko do vzdělávacích programů EU zaměřených na odborné vzdělávání“, ředitel SOU a SOŠ Horky nad Jizerou pan Ing. Vratislav Morava prezentoval dlouholetou zkušenost školy s projekty Leonardo da Vinci a Erasmus+ v prezentaci nazvané „Zapojení SOU Horky na Jizerou do vzdělávacích projektů EU“ a vedoucí oddělení odborného vzdělávání DZS paní Mgr. Helena Slivková s příspěvkem „Současné a budoucí stavební kameny sektoru odborného vzdělávání v programu Erasmus+“. Pozvání na konferenci rovněž přijal generální ředitel NH Hotels Prague pan Petr Nešpůrek – osobnost z medailonků zveřejněných na webu www.mujerasmus.cz, který promluvil na téma „Na zkušenosti, které jsem nasbíral v zahraničí, nedám dopustit“.

 

Kromě představení  dlouhodobého významu Evropských programů v oblasti odborného vzdělávání byla na konferenci také předána ocenění Pečeť kvality 2017 institucím, které úspěšně ukončily projekty v programu Erasmus+, jejichž realizace významně přispěla k rozvoji mezinárodní spolupráce (internacionalizaci) těchto institucí v oblasti odborného vzdělávání a přípravy.

Tato ocenění získaly organizace:

SOŠ a SOU technické Třemošnice,

Obchodní akademie Česká Lípa

a ŠKODA AUTO a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závod.

V rámci oslav 30. výročí byla Domem zahraniční spolupráce vyhlášena kreativní soutěž pro žáky odborných škol „Vyrob panenku – symbol účastníka stáže Erasmus+“, do které se zapojilo celkem 22 škol z celé České republiky. Vítězové byli vyhlášeni na akci Erasmus Generation Night v pražském klubu ROXY dne 19. 10. 2017 a na konferenci v Českých Budějovicích byly předány ceny těmto organizacím:

1. místo – SOŠ a SOU, Beroun-Hlinky – panenka Erka

2. místo – Masarykova střední škola chemická, Praha – panenka Křemík

3. místo – Střední škola nábytkářská a obchodní, Bystřice pod Hostýnem – panenka Oma

Na konferenci byla zároveň vyhlášena soutěž Miss Sympatie, kterou volili účastníci konference. Titul získalo SOU Hluboš pro svou panenku Jiřinu.

 

Druhý konferenční den pak probíhaly tematické workshopy o praktickém využívání principů ECVET, dopadech projektů, diseminaci a příkladech dobré praxe sloužících jako inspirace pro další návrhy mezinárodních projektů. Po celou dobu konference probíhala v prostorách hotelu RETROVÝSTAVA k výročí programu, výstava všech soutěžních panenek a také zde byly vystaveny výstupy projektu „We learn from history“ SUPŠ Jihlava – nádherné modely historických šatů, které krásně ozdobily všechny prostory Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích a přispěly k vytvoření příjemné slavnostní atmosféry této konference.

 

 

 

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která podporuje mezinárodní spolupráci se zahraničními subjekty v oblasti školství a vzdělávání. DZS plní roli národní agentury pro program Erasmus+ v České republice.

Informace k programu Erasmus+ naleznete na www.naerasmusplus.cz.

Více informací o aktivitách DZS je k dispozici na www.dzs.cz.

 Zdroj fotografií: DZS

Přidáno: 05.12.2017, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce Autor: DZS

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.