Přírodovědcům a technikům nabízíme stipendia pro doktorské studium v USA

Komise J. W. Fulbrighta vyhlašuje nové kolo výběrového řízení do stipendijního programu určeného na financování doktorského studia vědecko-technicky zaměřených oborů na špičkových univerzitách ve Spojených státech amerických.

Fulbrightovo stipendium pro doktorské studium vědy a techniky již třetí rok poskytuje talentovaným studentům příležitost absolvovat celý postgraduální program a získat doktorský titul některé z renomovaných amerických univerzit. Stipendium se uděluje na dobu tří let, poté americká univerzita převezme financování až do doby získání titulu Ph.D. Udělený grant pokrývá kompletní náklady studijního pobytu - školné, životní náklady, zdravotní pojištění, dále obsahuje příspěvky na studijní materiály, výzkum, odborné konference, cestovné a případně další odborné aktivity. Zájemci o účast ve výběrovém řízení se musí do programu předběžně registrovat do 25. dubna 2008 s tím, že uzávěrka přihlášek je 1. června 2008.

V roce 2008 bude do programu celosvětově vybráno čtyřicet studentů. Fulbrightova komise může za Českou republiku nominovat až dva kandidáty. V prvních dvou ročnících byli čeští kandidáti v náročné mezinárodní konkurenci mimořádně úspěšní - zatím uspěli oba komisí nominovaní studenti, každý rok získal toto stipendium jeden.

Podrobné informace a přihlášku do programu zájemci najdou na webovské stránce www.fulbright.cz/fulbrightova-stipendia/stipendium-pro-doktorske-studium-vedy-a-techniky.shtml. Bližší informace poskytne rovněž koordinátorka programu Andrea Semancová, semancova@fulbright.cz.

Fulbrightova komise byla založena v roce 1991 na základě mezivládní dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi USA a naší republikou, především prostřednictvím česko-amerického Fulbrightova programu vládních stipendií. Podobné organizace pracují na základě bilaterálních dohod mezi USA a konkrétními zeměmi v mnoha dalších státech světa. Hlavním cílem výměnných programů, které komise administruje, je podpora vzájemného porozumění mezi lidmi obou zemí. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Kontaktní osoba:
Andrea Semancová
tel. 222 718 452
semancova@fulbright.cz

Přidáno: 06.02.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.