Připravte motivační eseje, uzávěrky stáží a stipendií se blíží!

Začátkem října začalo být rušno na všech vysokých školách, protože studijní rok 2013/2014 je tu. Pokud nepatříte k úplným nováčkům a chcete své dovednosti posílit zahraničními zkušenostmi, máte nejvyšší čas poohlédnout se po vypsaných stipendijních pobytech a pracovních stážích. Termín podávání přihlášek se rychle blíží.

Stipendijní pobyty:

Turecko

V rámci programu „Türkiye Scholarship Program“ se můžete do 31. října hlásit o výzkumné stipendium na vybrané univerzitě. Pobyt je určen post-doktorandům a doktorandům s rozpracovanou dizertační prací. Tito zájemci mohou využít možnosti výzkumu v Turecku po dobu 3-12 měsíců. Program je určen pro kandidáty do 45 let, přičemž výše stipendia je stanovena na 500 dolarů měsíčně.

Švýcarsko

Součástí programu švýcarsko-české spolupráce SCIEX-NMSch je i Fond na stipendia, který doktorandům a post-doktorandům umožní dostat se s výzkumem do zahraničí. Tento rozsáhlý projekt má za cíl snížit hospodářské a sociální rozdíly mezi zeměmi EU. Konkrétně se tento program snaží o zlepšení kontaktů mezi vědeckými pracovníky, o rozvoj vědeckých kapacit a posílení vědeckého pokroku. Pro tento školní rok jde o poslední dvě výzvy, jejichž uzávěrky jsou 1. listopadu 2013 a 1. dubna 2014.

Brazílie

Univerzita v São Paulu vyhlašuje stipendijní programy na podporu její mezinárodní působnosti. Studenti vysokých škol a doktorandi se mohou přihlásit do výzkumných a výukových programů po dobu 6-8 měsíců. Vyučující mají možnost vyjet na USP až na dva roky. Přihlášky do 15 stipendijních pobytů se podávají do 30. října. Finance budou rozděleny dle geografického dosahu USP, která má po světě čtyři pobočky - v São Paulu, Londýně, Bostonu a Singapuru.

Pracovní stáže

Erasmus praxe

Do 7. listopadu lze podávat přihlášky do nejznámějšího mezinárodního programu Erasmus, který zprostředkovává studijní pobyty a pracovní stáže. V rámci druhé varianty lze vycestovat na 3-12 měsíců do zemí EU a několika přidružených států. Sbírat pracovní zkušenosti můžete jako studenti jakéhokoli stupně a formy studia. Stáže budou realizovány v období od ledna do září 2014. Online přihláška do Erasmu je přístupná od 7. října.

Argentina

Argentinská nadace zaměřená na kulturu a vzdělávání přijímá přihlášky do programu stáží v průběhu celého roku. Studentům vysokých škol z celé Evropy se nabízí možnost realizovat stáž v minimální délce 4 týdnů. Během roku získá stáž pouze 20 studentů. Jedním z požadavků pro přijetí přihlášky je průměrná znalost španělštiny.

Zdroj úvodní fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 07.10.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.