Připojte se k oslavě mezinárodního Dne GIS!

Provozně ekonomická fakulta (PEF MENDELU) ve spolupráci s Lesnickou a dřevařskou fakultou (LDF MENDELU) Mendelovy univerzity v Brně pořádá 16. 11. 2011 mezinárodní den GIS. Cílem této akce je poukázat zábavnou a interaktivní formou na to, jak geoinformační technologie ovlivňují náš běžný život. Nejen studenti středních škol se zde naučí důležité základy z oblasti modGIS dayerních informačních a komunikačních technologií, z oblasti zeměpisu a přírodopisu.

Za více než jedenáct let se přes 10 tisíc organizací zapojilo v rámci GIS Day do hostování událostí, jako jsou dny otevřených dveří, workshopy, komunitní výstavy, veletrhy pracovních příležitostí či a mapových projektů. Nyní se právě PEF MENDELU ve spolupráci s LDF MENDELU zapojí do mezinárodního dne GIS. Ten je určený především studentům středních škol. Ti se zde naučí důležité základy nejen z oblasti moderních informačních a komunikačních technologií, ale i z oblasti zeměpisu, přírodopisu, to vše zajímavou formou.

Účastníci tak budou mít příležitost se blíže seznámit s problematikou geografických informačních systémů (GISi) formou přednášek, workshopů, komunitních výstav, školních projektů a praktických aplikací. Nebudou zde ovšem pouze pasivními diváky, ale interaktivně se do programu zapojí například v laboratoři virtuální reality.

Vítáni jsou nejen studenti, ale také všichni ti, kteří se zajímají o moderní „mapové“ informační technologie, virtuální realitu a systém GPS. Program proběhne 16. 11. 2011 od 8 do 15 hodin v budově Q (PEF MENDELU) a budově B (LDF MENDELU). K účasti větší skupiny je nutné se předem zaregistrovat na www.gisday.cz.

PEF MENDELU

Přidáno: 11.11.2011, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…