Přijímací zkoušky na střední školy

Seznam škol

Štěstí přeje připraveným. Už jste se rozhodli, jakou střední školu budete po devítce studovat? I přes to, že se přihlášky do 1. kola přijímacího řízení odevzdávají do 15. března 2012, není dobré nechávat toto rozhodnutí na poslední chvíli.

Nebo už máte ve výběru střední školy jasno, ale nevíte podrobnosti o průběhu přijímacích zkoušek? Ředitelé středních škol musí zveřejnit termíny spolu s kritérii přijímacích řízení a předpokládaný počet přijímaných uchazečů do 31. ledna 2012. Určitě tedy není od věci sledovat aktuální informace na internetových stránkách škol.
Seznam škol
Ten, kdo už má své budoucí vzdělání vybráno nebo i ten, kdo s výběrem střední školy stále váhá, určitě ocení web SeznamŠkol.eu, ve kterém může velmi jednoduše vyhledávat jednotlivé studijní obory. Studenti zde mohou najít kompletní seznam středních škol, který mohou filtrovat podle typu školy nebo lokality, kde se škola nachází (kraj, okres).

Zajímá vás například, jak probíhá výuka na zvolené střední škole, nebo máte nějaké dotazy? Před podáním přihlášky, před finálním rozhodnutím, kde budete v příštích letech studovat, se doporučuje danou střední školu navštívit v rámci tzv. Dnů otevřených dveří.
Všechny Dny otevřených dveří na jednom místě najdete také v samostatné sekci na zmiňovaném portále SeznamŠkol.eu. Jelikož tyto dny pro uchazeče o studium již probíhají, navštivte odkaz http://www.seznamskol.eu/akce/den-otevrenych-dveri/ co nejdříve a nenechávejte svoji budoucnost náhodě. Čas při rozhodování o výběru střední školy vám web SeznamŠkol.eu určitě ušetří, jeho zbytek můžete pak věnovat větší přípravě na přijímací řízení. Tak hodně štěstí u přijímacích zkoušek!

Přidáno: 27.11.2011, Zdroj: SeznamŠkol.eu

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.