Přežijí studenti maturitu a přijímačky 2012?

kampomaturite.czV letošním roce se státní maturita dočkala své premiéry. Vlna obav, kritiky a dokonce chystaných žalob, provázející první ročník, zřejmě nezabrání jejímu pokračování. V budoucnu pravděpodobně dojde i na elektronickou podobu maturit podle vzoru Národních srovnávacích zkoušek společnosti Scio.

Proč vůbec studenty celoplošně testovat?„Celoplošné testování je určitě potřeba. Už jen procento studentů nepřipuštěných k maturitě a alarmujících 20%, které ji nakonec neudělaly, vypovídají o nutnosti tohoto kroku“, domnívá se Jiří Kadlec, ředitel vzdělávací agentury Amos. Jeho agentura se v oblasti pomaturitního vzdělávání pohybuje od roku 1999.

„S některými z našich lektorů spolupracujeme již řadu let. Za tu dobu zaznamenali rychle klesající úroveň studentů posledních ročníků středních škol,“ říká poradkyně a koordinátorka kurzů Amosu Mgr. Ivana Zaoralová. Když v minulém roce agentura poprvé pořádala přípravné kurzy ke státní maturitě, byli lektoři šokováni počátečním stavem znalostí budoucích maturantů u češtiny, angličtiny a zejména matematiky.

Na středních školách v České republice jsou poměrně běžným jevem adaptační kurzy, kde jde hlavně o stmelení kolektivu prvních ročníků. Mnohé vysoké školy ale podobné kurzy pořádají z jiného důvodu – a to kvůli nižší úrovni znalostí absolventů středních škol. Srážce s realitou lze podle Mgr. Zaoralové celkem snadno zabránit: „Řešením je přípravný kurz. Lektoři jsou většinou absolventi daných oborů, a proto mohou zájemcům poradit jak s přijímacím řízením, tak se záludnostmi prvního ročníku.“ Kurz připraví účastníky k přijímacím zkouškám na náročné obory, jako je medicína, psychologie, nebo práva. Zároveň je vybaví na přežití prvních semestrů studia, a jako přidanou hodnotu studenty připraví na maturitu z matematiky, fyziky, nebo společenských věd.

„Pro budoucí maturanty vydáváme zdarma časopis KamPoMaturitě.CZ, provozujeme informační portál KamPoMaturite.cz. Tam studenti najdou rady a tipy, maturitní testy ke stažení, databázi přijímacích testů většiny vysokých škol a široký výběr literatury pro přípravu na maturitu i přijímačky.  Aktualizujeme adresáře www.VysokeSkoly.com s přehledem požadavků pro přijímačky, náplněmi oborů a dalšími informacemi. Nově jsme rozšířili služby pro studenty o databázi maturitních otázek, referátů a seminárek www.Seminarky.cz a www.Ctenarsky-denik.cz,“ vypočítává Mgr. Zaoralová jednotlivé služby, kterými se snaží Amos pomoci studentům.

Přidáno: 01.09.2011, Zdroj: Nakladatelství a vzdělávací agentura AMOS

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si