Prezentiáda naučila středoškoláky prezentovat

Zbavili se trémy, naučili se vystupovat před publikem, zdvihli si sebevědomí a ještě si osvojili práci s moderními výukovými prostředky. To všechno si odnesli účastníci soutěže Prezentiáda, do které přihlásila svůj tým téměř každá desátá střední škola v České republice.

Prezentiáda-foto"Účast v soutěži byla obrovská zkušenost a znamenalo to pro nás velký nárůst sebevědomí," řekla Adéla Šrutová z vítězného týmu Tři sestry z pardubikcého Gymnázia Dašická. Adéla a její dvě kamarádky uspěly na finále v tvrdé konkurenci čtrnácti týmů, vítězů krajských kol. Celkem se soutěže zúčastnilo 110 tříčlenných týmů z celé republiky. Do soutěže se byl možno hlásit od března, krajská kola se uskutečnila na konci dubna a velké finále se konalo 7. května v sídle společnosti Microsoft v Praze.

Prezentiáda-fotoŽe soutěž splnila svůj účel a naučila studenty prezentovat, potvrzují slova odborných porotců. "Jsem přesvědčen o tom, že bychom dnešní prezentace mohli ukázat vysokoškolákům, aby viděli, jak to má vypadat,“ myslí si vysokoškolský učitel Pavel Král z Vysoké školy ekonomické. Chválou nešetřil ani porotce z Microsoftu Jan Martínek. "Bylo to vzrušující, zábavné a fantastické. Pro mě to byl naprosto skvělý zážitek," řekl po skončení finále.

Porota hodnotila soutěžící ve čtyřech oblastech: vizuální kvalita powerpointové prezentace, slovní přednes a nonverbální komunikace, zpracování tématu a týmová spolupráce. Nejlepší prezentiádníci obstáli na výbornou ve všech kategoriích.Prezentiáda-foto

Ve finálovém kole soutěže se navíc soutěžící prokázali nejen jako skvělí prezentátoři, ale také jako individua s kritickým myšlením a vlastními názory, které se nebojí prosadit. Vyprovokovalo je k tomu zadané téma finálových prezentací "Hra školou. Škola hrou." Většina týmů ve svých prezentacích projevila přání, aby dnešní výuka byla více hrou. Tým z Česko-anglického gymnázia z Hradce Králové dokonce provedl na své škole průzkum, ve kterém zjišťoval názory ostatních studentů a také učitelů. „Zaskočilo nás, že učitelé si myslí, že by to ani nešlo zrealizovat,“ řekla kapitánka týmu Šárka Němcová. Žáci by přitom o takovou výuku zájem měli. „Mohli bychom si udělat nějaký kvíz, u kterého bychom se zároveň zasmáli a zároveň se i něco naučili,“ uvedla studentka příklad, jak by si představovala školu hrou.

Vítězové si rozebrali ceny v celkové hodnotě sto tisíc korun. Nejlepší tým získal kromě tří Xboxů 360 také projektor a LED panel BenQ pro svou školu. Další medailové týmy získaly repro soupravy od Logitechu a LED monitory od BenQ. Všichni účastníci finálového kola obdrželi univerzální nabíječky od společnosti Boxed.

Protože soutěž měla velmi dobrou odezvu u studentů i učitelů, rozhodli se organizátoři, že letošní pilotní ročník nezůstane posledním. "První ročník Prezentiády předčil všechna naše očekávání, ať už se jedná o počet přihlášených týmů, či o samotné výkony soutěžících. Jednoznačně se ukázalo, že takováto soutěž středních škol v České republice chyběla a má zde prostor. I z toho důvodu určitě uspořádáme další ročník, který bude ještě atraktivnější a zajímavější,“ řekl vedoucí soutěže Marek Palička z občanského sdružení Student Cyber Games.

Více informací o soutěži na www.prezentiada.cz

 

Přidáno: 13.05.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.