Prestižní americká organizace ocenila projekt stipendisty Humphreyho programu Jaroslava Valůcha


Praha, 26. července 2010 – Jaroslav Valůch, který si v rámci Humphreyho stipendijního programu rozšiřuje na University of Maryland College Park své znalosti o nových způsobech komunikace využitelných v práci neziskových organizací, v profesní části svého program pomáhal rozjíždět projekti Ushahidi na Haiti. Tento projekt nyní získal významné ocenění Knights-Batten Award, udělované každoročně v USA za kreativní využití nových technologií, které vedou občany k tomu, aby se zajímali o věci veřejné.

Ushahidi (ze svahilštiny “svědectví) je webovou platformou, jejímž cílem je aktivizovat dobrovolníky k pomoci v krizových situacích. Hned v následujících dvou hodinách po tragickém zemětřesení na Haiti začala Ushahidi za pomoci Twitteru, Facebooku, Skypu a dalších, tradičnějších médií shromažďovat informace o okamžitých skutečných potřebách celého postiženého regionu a nejpostiženějších místech, a tak významně přispěla k účinnějšímu poskytnutí  pomoci místním obyvatelům.

Jaroslav Valůch je absolventem magisterského programu Mediálních a komunikačních studií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Již při studiu se zaměřoval na komunikační strategie pro neziskový sektor, což je následně přivedlo k práci v nadaci Člověk v tísni, kde pracoval jako koordinátor na řadě projektů, jako byl např. festival dokumentárních filmů Jeden svět.

Cena Knight-Batten Award je každoročně udělována prestižní Knightovou nadací ve spolupráci s J-Lab, institutem pro interaktivní žurnalistiku při Fakultě komunikace na American University. Slavnostní předání cen se uskuteční 14. září 2010 ve Washingtonu. Více informací o Knight-Batten Award najdete na www.j-lab.org/awards.

Stipendijní program Huberta Humphreyho podporuje zvyšování odbornosti perspektivních pracovníků uprostřed profesní dráhy v neziskovém sektoru nebo státní správě  prostřednictvím jednoročního studijního pobytu na americké univerzitě. Více informací o stipendiu je k dispozici na stránkách Fulbrightovy komise .

Přidáno: 26.07.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.