Premiéra bestselleru Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla na Audioteka.cz

Vydejte se po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi. Poznejte ekonomii, jako krásný humanitní obor, jehož kořeny a souvislosti jdou mnohem hlouběji, než si dnes dokážeme představit.
Bestseller Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla je nyní exkluzivně na www.audioteka.cz dostupný v atraktivní audio verzi.

Své myšlenky v třináctihodinovém záznamu posluchačům zprostředkovává sám autor, Tomáš Sedláček, spolu s herci Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným. Audio verzi Ekonomie dobra a zla je na www.audioteka.cz možné stáhnout do aplikací Audiotéka pro mobilní telefony, iPad i tablety s Androidem, a také ve formátu MP3 do počítačů a MP3 přehrávačů. Cena je 285 Kč.

Kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 14 jazyků (včetně čínštiny či korejštiny) a sklidila úspěch u zahraniční kritiky i na akademické scéně. Druhé, značně rozšířené a prohloubené vydání autorovy prvotiny publikovalo v roce 2011 prestižní nakladatelství Oxford University Press. V Německu se Ekonomie dobra a zla stala Ekonomickou knihou roku – získala 1. místo na Mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu 2012, a nejnověji také ocenění za nejlepší ekonomickou knihu v Polsku. Dočkala se úspěšného divadelního zpracování pro české i zahraniční publikum.

Ekonomie dobra a zla ukazuje, jak barvitě uměli o majetku, vlastním užitku a společenském blahu přemýšlet naši předkové. Tomáš Sedláček bere čtenáře na dobrodružnou pouť ke kořenům naší civilizace a na příkladech starých Sumerů, Hebrejů, antických myslitelů či filozofa Descartesa ilustruje, jak inspirativní je sledovat proměny lidského tázání z hlediska ekonomie, pokud je zasazena do širšího kontextu. Kniha je ale něčím víc než sondou do dějin ekonomického myšlení. Ukazuje, kolik čerstvých a překvapivě relevantních myšlenek můžeme v dědictví starých civilizací najít. A hlavně, jak přesvědčivě s nimi lze jít proti proudu a kacířsky nabourávat stereotypy, s nimiž dodnes pracujeme - jako lidé každodenního života i jako vědci nebo ekonomové. Sedláček dává ekonomii nový rozměr, dosah a rozlet a propojuje ji s filozofií, uměním, náboženstvím i současnou filmovou tvorbou - vytrhuje ji ze zajetí pouze technické analýzy. V první části knihy hledá ekonomii v mýtech a v druhé mýty v ekonomii. Obojí je díky autorovu rozhledu, erudici a čtivému zpracování unikátní příležitostí, jak poznat naši dobu, sama sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním.

Tomáš Sedláček (1977) vystudoval teoretickou ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde dnes vyučuje filozofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Je stipendistou Yale University a přednáší pro mnohé české a zahraniční univerzity. V roce 2006 jej Yale Economic Review zařadil do pětice mladých perspektivních ekonomů (Young Guns: 5 Hot Minds in Economics). Založil Ekonomický klub, je členem programového výboru nadace Forum 2000 a členem poradních či dozorčích rad mnoha dalších neziskových organizací. V současné době pracuje jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB a je členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Je žádaným řečníkem a pravidelným komentátorem ekonomického i společenského dění.

Přidáno: 22.11.2012, Zdroj: Audioteka.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.