Přehlídka nekomerční fotografie Photomeetpoint 2013 pokračuje další výstavou

Druhé výstavní kolo přehlídky nekomerční fotografie PHOTOMEETPOINT 2013 začalo 24.6. 2013 v 19 hodin v kavárně Melodie pražského Kongresového centra. Moderátorem slavnostního večera byl Martin Zach, Muž roku 2009, který je zároveň patronem občanského sdružení Caballinus, fotografové tvořili na volné téma. Novinkou projektu je dobročinná online aukce.

Výstava PHOTOMEETPOINT, která je rozdělena do 4 výstavních kol, podporuje výtěžkem z prodaných fotografií a z dobrovolného vstupného vybrané charitativní organizace. Současná expozice podpoří občanské sdružení pro hipoterapii, Cabllinus. Patron celé přehlídky, Robert Vano, vytvořil přímo pro Caballinus fotografii, která bude dražena prostřednictvím online aukce.

„Pro tuto příležitost jsme oslovili portál Aukro.cz, vlastně největší obchodní portál u nás. Aukro se během krátké chvilky rozhodlo naší činnost podpořit a stalo se tak novým partnerem i pro ostatní výstavní kola“, sdělil ředitel přehlídky Květoslav Vršovský. Dražba autorem podepsané barevné fotografie s názvem „Meruňky“ byla spuštěna v pondělí 24. června a poběží následujících deset dní na odkazu aukro.cz.

Při vernisáži vystoupila také Česká Miss 2010 Jitka Válková a folkové duo Birgita Cmuntová & Štěpán Klouček. V rámci programu byl Šimonu Ornestovi předán výtěžek předchozího výstavního kola, které se konalo ve prospěch kapely The Tap Tap.

Výstava PHOTOMEETPOINT 2013 je realizována v rámci projektu Cargo Gallery. Akci podporují také hlavní město Praha, Kongresové centrum Praha, Ústecký kraj, společnosti Eizo, HP, Fotopátračka a Pizza Go Home a PEPR Consulting. Mediálním partnerem je Český Rozhlas Regina.

Projekt PHOTOMEETPOINT 2013 je rozdělen do čtyř samostatných výstav:

-          13. 5. – 22. 6.
Téma: „Krajina, člověk, město“ – The Tap Tap

-          24. 6. – 30. 8.
Téma: „Volné téma“ – Caballinus, občanské sdružení pro hipoterapii

-          2. 9. – 1. 11.
Téma: „Akt“ – Škola SPM Modrý klíč

-          4. 11. – 6. 12.
Téma: „Bytost“ – APLA, asociace pomáhající lidem s autismem

Více na www.photomeetpoint.cz

Přidáno: 25.06.2013, Zdroj: Photomeetpoint

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.