Předávání dárkového poukazu za peníze vybrané na workshopu VOŠ

VOŠ ČR a MOS - logo

Studenti a vedení Vyšší odborné školy cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku uspořádali workshop, na kterém vybrali finance, kterými podpoří sociálně slabou rodinu z Prahy 7.

V pondělí 19.12.2011 v 11 hodin na MČ Praha 7 (nábřeží Kpt. Jaroše 1000, v zasedací místnosti 225) budou zástupci školy v čele s ředitele Liborem Bastlem předávat dárkový poukaz mentálně postižené dívce ze sociálně slabší rodiny na zaplacené kroužky ve speciální škole (plavání, jízda na koni). Rodina byla nominována radní Prahy 7 Marcelou Justovou, která má v kompetenci mimo jiné i sociální záležitosti. Předání se zúčastní také místostarosta MČ Praha 7 Daniel Štěpán a vedoucí odboru sociální péče Naděžda Zelinková.

Gastronomický workshop proběhl ve dnech 29. 11. – 1. 12. v prostorách VOŠ a byl přístupný široké veřejnosti. Každý den byla v nabídce jídla nejméně z pěti světových destinací – z Vietnamu, Španělska, Turecka, Itálie, Číny, Ruska, Portugalska, Japonska, ale i z českých zemí. Zájemci si tak mohli zakoupit gazpačo, carrot cake, muffiny, sushi, quiche, falafel, hummus, pirožky, boršč, kasuteri, onigiri, caprese nebo tiramisu. Všechny tyto dobroty připravili samotní studenti s podporou jejich pedagogů.

Za zakoupené jídlo se vybralo celkem 7143,- Kč, které budou věnovány v rámci poukazu na pořízení zájmových kroužků.

Přidáno: 19.12.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…