Pražské kostely v říjnu rozezní hudba šamanů

Plavba lodí Atlantida odstartuje ve čtvrtek 18. října čtvrtý ročník festivalu Pražské znění. Všichni, kdo mají chuť na chvíli zvolnit tempo a vychutnat si příjemné chvíle s autentickou a osobitou hudbou, která se vrací ke kořenům, mají šanci. Je pro ně připravena série ojedinělých koncertů, které se uskuteční v pražských kostelech. Program festivalu doplní také divadelní a filmová představení, workshopy a dílny.

Na čtyři dny (18. – 21. října) naplní překrásné a navíc akusticky výjimečné prostory kaple sv. Máří Magdalské u Čechova mostu, kostela sv. Jana Křtitele Na prádle a sv. Šimona a Judy v Praze hudba, směřující k pochopení vztahu člověka k přírodě, k sobě samému a jeho existenci na Zemi, v podání osobitých umělců z celého světa.

Z těch, kdo během festivalu vystoupí, můžeme jmenovat například německou intuitivní zpěvačku, terapeutku a hudební básnířku Reginu Lindinger, osobitou českou písničkářku a originální kytaristku Dagmar Andrtovou Voňkovou, Feng-yün Song, zpěvačku čínského původu, žačku slavné pekingské operní školy Slang, alikvotní zpěváky Hosoo&Transmongolia a Wolfganga Sause, Vladimíra Václavka, Jana Buriana, Tomáše Kočka s jeho orchestrem a mnoho dalších neméně zajímavých umělců.

Jedním z hlavních pilířů festivalu je i alikvotní (hrdelní) zpěv. A co je to vlastně alikvotní zpěv? Unikátní hlasová technika vychází z prastarého způsobu zpěvu, který hraje důležitou roli při předávání příběhů. Dodnes je živý například v Mongolsku, Tuvě nebo Tibetu. Jeho kořeny najdeme v mnoha kulturách po celém světě – od staré tradice Mongolska, Arábie, Afriky, Mexika přes židovskou kabalistickou tradici až po křesťanství s jeho gregoriánským chorálem nebo posvátný zpěv a modlitby tibetských mnichů.

Festivaloví hosté budou mít ojedinělou možnost nasát na koncertech atmosféru dávných věků, odnést si neopakovatelné zážitky a zároveň se dozvědět spoustu nových, zajímavých informací např. během přednášky antropologa Luďka Brože nebo na besedě s altajským vypravěčem Nogonem Šumarovem. Program festivalu doplňují také workshopy a dílny. Vstupenky jsou již v předprodeji v síti Ticketpro.

Kompletní program festivalu najdete na www.alikvotnifestival.cz.

Přidáno: 11.10.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.