Praxe by měla být nedílnou součástí studia

Stále více studentů si dnes uvědomuje, že vědomosti, získané ve školních lavicích většinou nestačí. Odtržení teoretických znalostí od jejich praktického využití je dlouhodobě považováno za jednu z velkých slabin českého školství. Možnost vyzkoušet si využití a platnost informací získaných během teorie ve škole přímo v praxi tak je stále častěji kritériem pro výběr školy.

Tento trend potvrzuje i případ pětadvacetileté Jany z Prahy. Letos ji čekají státnice na vysoké škole, a přesto se rozhodla doplnit si svou kvalifikaci ještě studiem na Vyšší odborné škole cestovního ruchu (www.voscr.cz). „Šlo mi hlavně o to, abych mohla dále studovat na škole, která má mnohem větší přesah do praxe než VŠ a tím pádem mě může lépe připravit na budoucí povolání,“ říká Jana a doplňuje: „Získání praxe není jednoduché a nemá cenu ztrácet čas.“

Praxe však znamená nejen obohacení studia, ale také zvýšení možnosti profesního uplatnění do budoucna. Nejeden student si již přímo v průběhu odborné praxe zajistil zaměstnání po dokončení studií, většina zaměstnavatelů také uvítá, když absolventi při nástupu na své první pracovní místo mohou nabídnout nejen znalosti, ale i zkušenosti.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…