Pravda o Kajínkovi vyjde najevo na stránkách knihy z Fragmentu!

FRAGMENT

5. srpna vtrhne do kin film o nejznámějším nájemném vrahovi České republiky s názvem Kajínek. Kontroverzní snímek má na svědomí producent, herec a kaskadér Petr Jákl, který se ujal režie, produkce a spolupodílel se také na scénáři.
Sám Jákl slibuje, že půjde o film na české poměry nevídaný. Role Jiřího Kájínka se ujal ruský herec Konstantin Lavroněnko a Kájínkovu advokátku bravurně vystřihla Tatiana Vilhelmová.

Příběh přinese nová fakta a skutečnosti, které byly dosud zamlčené. Informace, které Kajínek ještě nikomu nikdy nesdělil, se objeví nejen ve filmu, ale také v chystané knize se stejnojmenným názvem.Film se natáčel pouze v autentických lokacích, štáb se tak dostal například až do nejstřeženější české věznice Mírov. Petr Jákl o natáčení v mírovské věznici prohlásil: „Měli jsme hodně přísný režim. Před námi tam takhle nikdo nenatáčel. Vězni jsou při jakékoliv změně režimu blízko vzpouře. Pokud mají příležitost, zkoušejí cokoliv, proto jsme se museli vyvarovat jakékoliv záminky, nicméně za tu námahu to určitě stálo. Jednak atmosféra dělá své a jednak kdybychom neměli pomocnou ruku od Vězeňské služby a trvali na všech prostředích, tak by rozpočet nebyl 55, ale 155 milionů. Všechno bychom si museli draze sami stavět.“

Maximum akce a napětí v očekávání rozuzlení celé „kauzy Kájínek“.

Knihu vydá pod přísným utajením informací již začátkem října nakladatelství Fragment.

Přidáno: 09.03.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…