Pravda o Kajínkovi vyjde najevo na stránkách knihy z Fragmentu!

FRAGMENT

5. srpna vtrhne do kin film o nejznámějším nájemném vrahovi České republiky s názvem Kajínek. Kontroverzní snímek má na svědomí producent, herec a kaskadér Petr Jákl, který se ujal režie, produkce a spolupodílel se také na scénáři.
Sám Jákl slibuje, že půjde o film na české poměry nevídaný. Role Jiřího Kájínka se ujal ruský herec Konstantin Lavroněnko a Kájínkovu advokátku bravurně vystřihla Tatiana Vilhelmová.

Příběh přinese nová fakta a skutečnosti, které byly dosud zamlčené. Informace, které Kajínek ještě nikomu nikdy nesdělil, se objeví nejen ve filmu, ale také v chystané knize se stejnojmenným názvem.Film se natáčel pouze v autentických lokacích, štáb se tak dostal například až do nejstřeženější české věznice Mírov. Petr Jákl o natáčení v mírovské věznici prohlásil: „Měli jsme hodně přísný režim. Před námi tam takhle nikdo nenatáčel. Vězni jsou při jakékoliv změně režimu blízko vzpouře. Pokud mají příležitost, zkoušejí cokoliv, proto jsme se museli vyvarovat jakékoliv záminky, nicméně za tu námahu to určitě stálo. Jednak atmosféra dělá své a jednak kdybychom neměli pomocnou ruku od Vězeňské služby a trvali na všech prostředích, tak by rozpočet nebyl 55, ale 155 milionů. Všechno bychom si museli draze sami stavět.“

Maximum akce a napětí v očekávání rozuzlení celé „kauzy Kájínek“.

Knihu vydá pod přísným utajením informací již začátkem října nakladatelství Fragment.

Přidáno: 09.03.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.