Praktické vzdělání spojující interaktivní média s výpočetní technikou

“Nový studijní program Prague College BSc (Hons) Computing s unikátní specializací General Computing a Multimedia Design & Development”

Prague College, britská vysoká škola v Praze, nabízí od září 2012 nový program BSc (Hons) Computing s unikátní specializací  General Computing a Multimedia Design & Development, aby tím umožnila pracovní uplatnění absolventů na trhu práce v oblastech programování, systémové analýzy, interaktivních médií a tvorby a designu počítačových databází.

Program byl navžen tak, aby splňoval potřeby českého a zahraničního trhu v oblastech počítačové technologie rozšířené o  nyní rychle se rozrůstající oblast interaktivních médií a designu. Mezinárodní společnosti často hledají zaměstnance, kteří jsou schopni pracovat v oblastech informačních technologií a využít „nových“ médií a grafiky při navrhování interaktivních aplikací; absolventi programu Bsc (Hons) Computing mají možnost tyto dovednosti nabídnout.

Uplatnění absolventů

Studenti se zaměřují na jednu z oblastí: computing či multimedia design a development v rámci programu a po ukončení programu mohou najít uplatnění na nejrůznějších pozicích, jako je například správce sítí, databázový specialista, webdesigner nebo IT specialista. Studenty, kteří mají kreativní talent jistě zaujme obor Multimedia Design & Development. Jeho absolventi budou moci v budoucnu pracovat převážně v  médiích a reklamní a animační tvorbě. V rámci výuky se studenti podílí na tvorbě atraktivních aplikací pro „chytré telefony“, tablety, mobilní hry a tvoří různé interaktivní aplikace,“ říká vedoucí programu Veronika Douchová.

Flexibilita programu

Program je postaven tak, aby umožňoval kombinovat studium s prací a byl tak dostupný i zájemcům z řad profesionálů. Je nabízen formou denního tříletého a kombinovaného čtyřletého  studia. Studenti mají možnost výběru za široké škály předmětů z oblasti informatiky a médií, které probíhají během celého dne, večer a o víkendech. Z předmětů jako například tvorba databáze, networking, informační systémy v organizacích, design a tvorba digitálních obrázků, 2D, 3D digitální aplikace nebo využití médií v kreativních oborech si jistě vybere ty své každý zájemce.

Mezinárodně uzávané tituly

Denní tříleté studim a kombinované čtyřleté studium je zakončeno bakalářským titutelm Bsc, udělovaným ve spolupráci s britskou vysokou školu Teesside University, která ve Velké Británii získala ocenění „Univerzita roku“, uveřejněné časopisem Times Higher Education v roce 2009/2010. Studenti, kteří mají zájem dále pokračovat ve studiu na magisterské úrovni mohou po získání bakalářského titulu na Prague College či jiné vysoké škole s podobným zaměřením na bakalářské úrovni přejít do magisterského programu MSc Computing.

Pro přihlášení do programu BSc (Hons) Computing je požadováno ukončené středoškolské vzdělání. Zájemce musí dále prokázat svou úroveň angličtiny a přiložit motivační dopis popisující zájem o studium programu. Nakonec je pozván na závěrečný pohovor s vedoucím programu“, říká Martina Holubová, specialista náboru studentů na Prague College.

Uplatnění absolventů

Studium programu Bsc Computing, a ostatních programů nabízených na Prague College na jejích třech fakultách – Business, IT& Computing a Art&Design, se vyznačuje úzkým propojením studia s prací na reálných projektech. Vzdělání je vysoce prakticky zaměřené, což je zřejmé především uplatněním absolventů na trhu práce. Výsledky průzkumu univerzity o uplatnění absolventů zaznamenaly 91% úspěšnost absolventů  programů, z nichž 15% soukromě podniká. Absolventi pracují ve většině případů pro mezinárodní společnosti v oblastech obchodu, mezinárodního managementu a informačních technologií jakými jsou například DHL, Tesco, Exxon Mobil, Monster, Ogily a další známé společnosti.

Prague College je britská univerzita v Praze nabízející bakalářské a magisterské programy na třech fakultách – School of Business, School of Art&Design and School of IT & Computing. Prague College programy jsou vyučovány ve spolupráci s britskou univerzitou Teesside University na bakalářské a magisterské úrovni a Higher National Diplomas (HNDs) jsou akreditovány a externě verifikovány organizací Edexcel.

Více informací najdete na: www.praguecollege.cz

Přidáno: 07.05.2012, Zdroj: Prague College

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.