Praha má své lovce pokladů, aneb změňte procházku městem v dobrodružnou pouť

Nechť ti ukáže cestu ďáblova přítelkyně. Potkáš ji pod čtrnáctým obloukem toho, čí čísla tvoří palindrom.“ Převaluji ta slova na jazyku a nedávají mi žádný smysl. „Jdi tím směrem, odkud ona přichází, a spočítej okvětní lístky ukrytého dřevěného květu.“ Co to kruci má být? Praha skrývá mnohá tajemství, jenom si nejsem jistý, jestli je dokážu odhalit.

Kdo by nechtěl být Indiana Jonesem, Larou Croft nebo Sydney Foxovou? Pražský tým Time2Quest se nám rozhodl tu příležitost dát. Dal do kupy sérii pražských příběhů, pověstí a záhad a vytvořil prázdninovou zábavu pro studenty, rodiny s dětmi, ale i kolegy z práce – jednoduše řečeno pro každého.

Koncept je až pohádkově jednoduchý – zaregistrujte se do systému a zvolte si misi. Hned úvodem se dozvíte, co vás čeká – jestli se vydáte na Petřín, na procházku kolem Vltavy, nebo do některého z pražských muzeí. Zároveň se dozvíte, jak je hra náročná a kolik vám zabere času.

Pak už otevřete první úroveň hry a dozvíte se například že:
U úpatí pražského mostu se shromáždili ti, kteří jsou vedeni červenou hvězdou. (…) Vedle bude útočiště múz, které ti napoví čísla, jich bude 9. Z nich si vyber pouze 4 číslice, která jsou letopočtem. Je to heslo, které ti pomůže pokročit dále.“Správnou odpověď pak vložíte na stránky.

Systém kombinuje procházky překrásným historickým městem se zábavou a dobrodružným hledáním a dešifrováním záhad. Navíc se hráč dozví mnoho nového o hlavním městě České republiky.

Hrát můžete sami, ale i ve skupině, a dokonce i proti dalším týmům. Součástí Time2Quest jsou totiž i soutěže o iPad Mini. Ty začínají vždy v předem stanovenou dobu, začátek oznamuje odpočítávání. Soutěž vyhrává skupina nebo jednotlivec, který nejrychleji vyřeší všechny záhady.

Aneb jak řekla Marie, jedna z hráček: „Velmi zajímavá hra, děkuji tvůrcům. Nejvíc se nám vlastně líbilo hrát hru ve skupině, s kolegy. Když je člověk sám, někdy chybí erudice, kolektivní rozum funguje mnohem lépe.“

Přidáno: 14.07.2014, Zdroj: time2quest.com Autor: Vojtěch Žák

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.