Prague College zdvojnásobila počet studentů grafického designu

PRAHA, 13. srpna 2007 – Zvýšený zájem o stadium na Prague College přinesl první navýšení počtu studentů. Týká se to zvláště atraktivního oboru grafický design a interaktivní média, kde se vedení školy rozhodlo rozšířit výku na dvojnásobný počet studentů. „Nechci to zakřiknout, neboť zbývají ještě dvě místa,“ říká Douglas Hajek, ředitel soukromé školy, která se specializuje na vyšší odborné a bakalářské studium britského typu, „ale již nyní mohu říct, že ukončujeme přijímání do druhé skupiny.“

Celkový počet zájemců, kteří se hlásí na akreditované obory, se oproti loňskému roku ztrojnásobil. Na obor grafický design a interaktivní média přijímala dosud Prague College semestrálně 12 studentů. Nynější nárůst na 24 studentů může v průběhu roku narůst až na počet 72 studentů. „Naše kapacita v rámci každého oboru se pohybuje mezi 60 a 70 studenty,“ upřesňuje Taťána Lovecká, manažerka marketingového oddělení Prague College

Prague College nabízí vzdělávací programy na úrovni tzv. Higher National Diploma (HND, Vyššího národního diplomu) a bakalářské programy v oblastech: obchod, počítače, grafický design a interaktivní média. HND, který je ekvivalentem prvních dvou let bakalářského programu ve Velké Británii, klade důraz na praktickou a profesně zaměřenou alternativu ve vyšším vzdělání.

Výhodou studia na Prague College, které probíhá v angličtině, je v zásadě nízký počet studentů ve studijních kruzích, který napomáhá individuálnímu přístupu pedagogů. Studenti se mohou rozhodnou pro individuální plán. Škola zajišťuje ubytování, možnosti studijních půjček a stipendií, ale i podporu při hledání zaměstnání.

Prague College disponuje moderními technologiemi: digitální knihovna má na 10 000 svazků, od března využívají studenti také on-line televizi.

Pro bližší informace: Josef BROŽ, komunikační oddělení Prague College, mobil: 604/201523.

Prague College
Polská 10, 120 00 - Praha 2-Vinohrady,
tel.:  222 722 544,  222 722 545, fax:  222 718 813,
e-mail: info@praguecollege.cz 

Přidáno: 13.08.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.