Prague College vyhlašuje možnost získání tří regionálních stipendií

PRAHA, 3. června 2008 – Celkem tři studenti/studentky na dobu tří let mohou získat regionální stipendium, které vyhlašuje Prague College, soukromá vysoká škola britského vzdělání. „Hlavním důvodem je snaha snížit rozdíl v přístupu ke vzdělání mezi Prahou a ostatním regiony České republiky,“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College.

Stipendia se budou pohybovat ve výši 31.500,- Kč ročně. Prague College nabízí tři regionální stipendia, která jsou určena zejména na pokrytí nákladů na cestování a ubytování mezi Prahou a bydlištěm. Prague College nabízí zároveň možnost ubytování na univerzitních kolejích nebo využití slev při privátním ubytování.

První stipendium může získat student nebo studentka, kteří podají žádost na Prague College a splní základní požadavky ke vstupu. Předpokladem je ukončení středoškolského vzdělání a dobrá znalost angličtiny, která bude ověřována testem ELSA. Přihlášku může podat student nebo studentka z jakéhokoliv českého, moravského nebo slezského regionu.

Další dvě stipendia jsou rezervována pro studenty, kteří budou podávat přihlášku prostřednictvím našich dvou regionálních partnerů, a to jsou Swallow School v Liberci a Jazyková škola Jany Trubákové v Pardubicích. Přednost bude dána těm studentům, kteří ukončili anglická studia na těchto institucích. Omezení nabídky z těchto dvou škol trvá do 25. června 2008. Pokud se nepodaří naplnit kvórum, otevírají se tato stipendia jako varianta pro všechny ostatní regiony.

Studenti, kteří se rozhodnout využít možnosti podat přihlášku k získání regionálního stipendia, by měli vysvětlit v motivačním dopise o 200 slovech důvody, proč a co si přejí studovat na Prague College. Výběr studentů bude provádět akreditační komise složená z vedení a pedagogů Prague College.

Prague College
Polská 10, 120 00 - Praha 2-Vinohrady,
tel.: 222 722 544, 222 722 545, Fax: 222 718 813,
e-mail: info@praguecollege.cz
www.praguecollege.cz

Přidáno: 03.06.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.