Prague College: Příležitostí i pro absolventy vyšších odborných škol

PRAHA – Studium na Prague College v bakalářských oborech může být dobrou příležitostí nejen pro maturanty, ale i například pro absolventy vyšších odborných škol (VOŠ), zpravidla absolventy s titulem diplomovaný specialista (DiS).

Základní podmínkou ke studiu na Prague College je srovnatelná kvalifikace a velmi dobrá znalost angličtiny, která je důležitá pro celé studium na tomto typu školy. Absolventi vyšších odborných škol tvoří podle Douglase Hajeka, ředitele Prague College, speciální kategorii absolventů, kteří mají často nadprůměrné znalosti ve své specializaci. „Naši studenti přicházejí z rozdílných kulturních a jazykových prostředí; mají za sebou mnohdy odlišné zkušenosti,“ říká ředitel Hajek.

Prague College nabízí absolventům vyšších odborných škol možnost dalšího studia zejména v rámci výukových programů Business a International Business Management. Po zhodnocení znalostí v daném oboru a úspěšně složené zkoušce z anglického jazyka - očekávaná úroveň 6 ve zkoušce International English Language Testing System (IELTS) - mohou nastoupit přímo do 2. nebo 3. ročníku těchto oborů.

Studium na Prague College nabízí britské vzdělávací programy v angličtině na úrovni tzv. Higher National Diploma (HND, Vyššího národního diplomu) a univerzitní bakalářské programy v oblastech: Business, IT&Computing, Interactive media, Graphic Design a International Business Management.

Prague College
Polská 10, 120 00 - Praha 2-Vinohrady,
tel.: 222 722 544, 222 722 545, Fax: 222 718 813,
e-mail: info@praguecollege.cz
www.praguecollege.cz

Přidáno: 23.07.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.