Prague College představuje stipendium pro studenty se znalostí informačních systémů

Prague College představuje od říjnového semestru stipendium pro studenty, kteří mají zájem o vytvoření praktického projektu v oblasti softwarového řízení. Student žádající o stipendium musí být schopen pohybovat se v prostředí LAMP / WAMP. Stipendium bude uděleno celkem na dva roky studia jednoho z následujících programů – Higher Diploma in International Business a nebo HND v oblastech Business, Computing, Interactive Media a Graphic Design. Držitel stipendia získá kromě odborné výuky v angličtině i praktické zkušenosti v rámci aplikace projektu.

Prague College vytvořila tento projekt, aby umožnila studentům získat vzdělání v oblastech Business, Computing, Interactive Media a nebo Graphic Design a nabídla zajímavou příležitost pro odborníky, kteří mají praktické zkušenosti v oblasti informační technologie a chtějí si doplnit vzdělání v konkrétním oboru. Stipendium bude uděleno studentovi, jehož projekt bude vyhodnocen jako nejlepší. Cílem projektu bude rozvinout současné interní informační systémy a nebo vybudovat kompletně nový softwarový systém v oblasti administrativy školy. Témata projektů mohou žadatelé o studium vybírat z oblastí jako jsou například implementace dalších vlastností do online řízeného systému kurzů např. zaznamenávání zapůjčení učebnic, vytvoření systému, který dokumentuje výsledky studentů a nebo představení nového systému, který by mohl škole pomoct v budoucnu.

„Chceme zajistit pracovní a studijní možnosti absolventům škol a nebo pracujícím, kteří se zajímají o oblast informační technologie. Student, který získá stipendium založené na vypracování projektu v oblasti softwarového prostředí si může zvolit studium jakéhokoliv z našich programů z oblastí Business, Computing, Interactive Media a Graphic Design a Prague College bude hradit výdaje za školné po dobu dvou let studia,“ říká ředitel Prague College, pan Douglas Hajek.

 

Podmínky žádání o stipendium

Žadatel o získání stipendia by měl prokázat opravdový zájem o studium programu v nabídce Prague College. Před výběrovým řízením je nutné absolvovat osobní schůzku se studijním poradcem školy a prokázat znalost angličtiny na pokročilé úrovni. Během schůzky se uchazeč domluví na konkrétní náplni projektu a zvolí si program, který je pro něj nejzajímavější. Student bude dále požádán o doložení profesního životopisu a motivačního dopisu. Dalším krokem žadatele je vypracování návrhu projektu, který bude součástí výběrového řízení. Prague College vybere nejzajímavější projekty, které budou interně hodnoceny a držitel nejlepšího projektu získá plné stipendium na dva roky v celkové hodnotě 180 000 Kč. Prague College si vyhrazuje právo neudělit stipendium v říjnovém semestru, pokud žádný z uchazečů neposkytne vhodný projekt.

 

Autorka: Lucie Evjáková - Prague College

Přidáno: 08.09.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.