Prague College podepsala spolupráci s americkou Maricopa College

PRAHA, 11. září 2007 – Memorandum o společné spolupráci, které zahrnuje několik úrovní, podepsalo vedení Prague College (PC) s Maricopa County Community College District (MCCCD). Spolupráce se týká oblastí výměny studentů, pedagogů, ale i společného rozvoje vzdělávacích programů, grantů, uznávání kvalifikace, včetně praktického uplatnění studentů.

Podepsané memorandum je výsledkem spolupráce, která se v posledních dvou letech mezi Prague College a Maricopa College rozvíjela zejména v oblasti letních škol. Prague College i letos hostila během letní sezóny studenty a pedagogy z Maricopy v americké Arizoně, jedné z největších organizací, která poskytuje vyšší vzdělání na celém světě. „Smlouva je dalším krokem na cestě k rozvoji našeho vlastního potenciálu,“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College.

Obě školy kladou důraz na praktické schopnosti a dovednosti studentů. Součástí vzdělávacích programů je využívání tradičních postupů společně s těmi nejnovějšími, spojenými s informačními technologiemi. Vedle klasické výuky ve třídě, používá Prague College stejně jako Maricopa College kombinaci postupů, vyhovující studentům zejména ve flexibilitě a možnostech výběru. MCCD nabízí sedm úrovní studia, 933 certifikátů a 9930 kurzů, při nichž využívá nástrojů, jakými jsou např. on-line výuka, televizní přenosy, e-mailové postupy, večerní a víkendové kurzy.

Prague College, založená před třemi lety kanadským podnikatelem Douglasem Hajkem, chce vyjít vstříc současným zvyšujícím se nárokům na mezinárodní kontext, v němž se vzdělání dnes ocitlo. „Konkurence na mezinárodním trhu je vysoká: uspějí pouze ti, kteří se umějí v prostředí a kulturách orientovat, hledat inovativní řešení, a to v lokálních i globálních jazycích,“ zdůrazňuje Hajek. „Potenciál naší školy tkví v globální a otevřené spolupráci,“ dodává.

Na PC, která nabízí vzdělání britského typu v angličtině, lze studovat v rámci tzv. Higher National Diploma (Vyššího národního diplomu), a bakalářské programy v oblastech: obchod, počítače, grafický design a interaktivní média. Škola disponuje zázemím, mezi které patří zejména individuální a praktický přístup ke studentům, možnosti půjček a stipendií, ale například v České republice unikátní digitální knihovna o 10.000 svazcích.

K dalším vzdělávacím institucím, s nimiž má PC uzavřeny smlouvy patří například britská Leeds Metropolitan University nebo globální hnutí škol United World Colleges.


Pro bližší informace: Josef BROŽ, komunikační oddělení Prague College, mobil: 604/201523.

Přidáno: 12.09.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.