Prague College otevřela letní školu pro Maricopa Community Colleges

PRAHA, 16. července 2008 - Měsíční letní školu ve dvou kurzech zahájila tento týden britská vysoká škola Prague College ve spolupráci s americkou sítí škol Maricopa Community Colleges.

Základní náplní je seznámení s kulturou, politikou a dalšími reáliemi České republiky. „Výuka se zabývá vším, co naše partnery může zajímat: letní studium zahrnuje kurzy digitální fotografie, historie filmu, ale i například politických ideologií,“ upřesňuje ředitel Douglas Hajek. Hosté navštíví významné kulturní památky a vyslechnou si přednášky hostujících lektorů.

Mezi významnými českými osobnostmi, které letos povedou kurzy, budou patřit například politolog Jiří Pehe nebo socioložka Jiřina Šiklová. Letošní rok se bude zabývat i aktulním historickým srovnáním dvou klíčových událostí: jara 1968 a podzimu 1989 v politickém vývoji Evropy.

Síť vzdělávacích zařízení Maricopa Community Colleges je jednou z největších organizací na světě, která poskytuje vyšší vzdělání. Realizace pražských kurzů je součástí podpory, kterou Prague College poskytuje pro šíření spolupráce a mezinárodního vzdělání.

Prague College
Polská 10, 120 00 - Praha 2-Vinohrady,
tel.: 222 722 544, 222 722 545, Fax: 222 718 813,
e-mail: info@praguecollege.cz
www.praguecollege.cz

Přidáno: 21.07.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…