Prague College otevírá v únoru 2010 svůj první magisterský program

PRAHA – U příležitosti své prezentace na výstavě JOB DAYS 2009 dne 9. dubna oznamuje Prague College, že od února příštího roku zahajuje nový, tentokrát magisterský program: MSc International Management. „Je to skutečný zlom v naší dosavadní praxi,“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College.

Snaha nabídnout další stupeň vysokoškolského vzdělání v angličtině, vychází z úzké spolupráce s britskou University of Teesside, která také uděluje diplomy, studovat se dá ale celou dobu v Praze. „Studenti mají volbu: mohou studovat ve Velké Británii, ale i v České republice – a to na dobré adrese v Polské ulici,“ dodává ředitel.

Magisterský program je šitý na míru studentům, které zajímá akademická podoba magisterského studia. Mají možnost intenzivního studia během 12 měsíců, nebo zvolit režim částečný, a studovat dva roky. K tomuto studiu se mohou hlásit absolventi předchozích stupňů s patřičnou kvalifikací nebo profesní zkušeností.

Dosud nabízela Prague College programy vyššího národního diplomu – tzv. Higher National Diploma (HND) a programy bakalářské a BA (Hons). Mezi těmito obory jsou: Business, International Business, IT a Computing, Interactive Media a Graphic Design.

Posílený bakalářský stupeň

Od podzimu letošního roku 2009 zahajuje Prague College v úzké spolupráci s University of Teesside také nový tříletý bakalářský program: BA (Hons) Graphic Design. „Jedná se o unikátní program svého druhu, jediný takový v angličtině a v Praze!“ doplňuje ředitel Hajek. Tento obor je nejsilnějším oborem, který pravidelně roste každý rok mezi zájemci o studium o 30 procent.

Studenti, kteří úspěšně dokončí dvouleté studium Higher National Diploma (HND) mohou díky propojení Prague College a University of Teesside pokračovat ve studiu oboru 3. rokem v bakalářském studiu – a nyní i jít i na další, magisterský program.

Ve všech oborech, které Prague College nabízí, je klíčový praktický rys studia. To je také hlavní důvod, proč studenti na této škole studují. „Dosavadní uplatnění našich studentů potvrzuje trend: získat dobré uplatnění je otázkou dobré kvalifikace,“ poznamenává ředitel.

Prague College je soukromá škola. Nabízí studentům dobré studijní zázemí, přátelskou atmosféru a servis, který zahrnuje plné vybavení počítači, ale i sociální výhody, jako české vysoké školy. Nová digitální knihovna nyní čítá 44000 svazků.

Přidáno: 17.04.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.