Prague College otevírá nulté ročníky business a grafického designu

PRAHA, 23. května 2008 – Zvyšující se zájem o studium na Prague College vede vedení školy k otevření dvou „nultých ročníků“ v roce 2008. Jedná se o žádané obory business a grafického designu. „Rozhodli jsme se reagovat způsobem, který bude studenty motivovat,“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College. „Mnozí mí přátelé studovali kdysi tzv. nulté ročníky: hodně se v nich naučili a neztratili kontinuitu vzdělání,“ vysvětluje ředitel Hajek.

Nultý ročník mohou využít studenti, kterým se nepodařilo nalézt vhodnou vysokou školu nebo neuspěli v přijímacím řízení (ať už v Česku, Velké Británii nebo ve Spojených státech amerických). Během nultého ročníku získají studenti akademická ohodnocení, která jsou vyžadována u přijetí na univerzity po celém světě. Studentům, kteří úspěšně ukončí nultý ročník, bude zajištěn vstup do programů na Prague College s možností získání kreditů.

Soukromá škola britského vzdělání Prague College, která působí v České republice pátým rokem, nabízí studijní programy bakalářského typu v pěti základních modulech: Business a Marketing, IT a Computing, New media, Accounting a Finance. Škola klade důraz na praktické uplatnění studentů a individuální přístup. Jenom loni došlo v oborech grafický design a interaktivních médií o zvýšení zájmu trojnásobně.
Pro každého studenta programu Prague College škola vytvoří individuální studijní plán, který se bude zaměřovat na jeho konkrétní potřeby a cíle.

Jak může vypadat typický student nultého ročníku:
- student nemá požadovanou úroveň angličtiny pro univerzitní vzdělání
- student neukončil předchozí vzdělání high school diploma nebo maturitou
- student nemá ukončený nebo má jen částečný IB (International Baccalaureate)
- student má středoškolský diplom ze země, která nepatří do EU a chce začít studovat na britské univerzitě

Vstupní požadavky:
- 17 let nebo více
- student má zájem o vysokoškolské vzdělání

Všechny přihlášky budou zvažovány individuálně.

Prague College
Polská 10, 120 00 - Praha 2-Vinohrady,
tel.:  222 722 544,  222 722 545, Fax:  222 718 813,
e-mail: info@praguecollege.cz
www.praguecollege.cz

Přidáno: 23.05.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.