Prague College otevírá nový studijní program: International Business Management

PRAHA, 28. dubna 2008 – Soukromá škola britského vzdělání Prague College (Polská 10, Praha 2) otevírá ve spolupráci s University of Teeside v roce 2008 nový bakalářský studijní program: International Business Management – BA (Hons). „Jde o unikátní studijní program, který se v České republice bude vyučovat v angličtině,“ říká Douglas Hajek, ředitel Prague College.

Prague College tím rozšiřuje studijní programy s praktický využitím pro studenty, kteří hledají obory na vysoké inovativní úrovni. Je rovněž odpovědí pro zaměstnavatele, kteří právě na této úrovni hledají kvalifikované absolventy.

Obsah tříletého studia bude zahrnovat výuku v mezinárodní obchodní kultuře a managementu, analýzu stavu současných perspektiv ve vedení a technologických změnách, mezinárodním finančnictví, stejně jako výuku strategického managementu a managementu změny. Závěrečná studentské práce bude zahrnovat výzkumný projekt, který bude spojovat silné akademického zázemí s přímým praktickým využim.

Klíčovým momentem výuky programu bude tzv. Business Leaders Seminar, v rámci něhož studenti získají již v průběhu výuky přímý kontakt s mnoha konkrétními obchodními společnostmi a jejich zástupci. Ukončením studia International Business Management získá po 2. roce absolvent diplom Higher National Diploma (HND), po 3. roce titul bakalář – BA (Hons).

Prague College a University of Teeside

Otevřením programu International Business Management je dalším krokem k posílené spolupráci s britskou University of Teeside. „Spolupráce s Prague College nás velmi těší,“ říká Keith Brown, ředitel International Development na University of Teeside. „Doufáme, že se nám vbrzku podaří rozvíjet spolupráci na dalších studijních programech,“ doplňuje ředitel.

University of Teeside patří k silně expandujícím moderním britským univerzitám, které kladou důraz na inovace, růst a silné investice. Podle The Times Higher Education Supplement se University of Teeside umístila na předních místech žebříčku zejména pro kvalitu výuky a sociální života studentů. Univerzita se nachází v srdci Middlesbrough nedaleko Tees Valley, známé svým rychlým technologickým a obchodním rozvojem.

Přidáno: 28.04.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si