Prague College organizuje dvoudenní interaktivní výstavu k novým médiím a první vlastní IT veletrh

Prague College oznamuje, že v lednu pořádá dvě velké akce: první vlastní IT veletrh, jehož pořadateli jsou samotní studenti a jehož cílem je zlepšit IT dovednosti a znalosti jak zaměstnanců školy, tak studentů, a dvoudenní interaktivní výstavu o nových médiích.

IT veletrh se uskuteční v pátek 17. ledna od 13:00 do 17:30 hod. v areálu školy. Je pořádán studenty navštěvujícími obor „Business and Administration“. Cílem je zlepšit a zdokonalit jejich schopnosti v oblasti managementu akcí. Témata veletrhu budou zahrnovat e-podnikání pro malé a střední podniky, aplikace, správu sociálních médií, tvoření webových šablon (v rámci workshopů), optimalizaci, „chytré“ technologie, nebo se zde představí Apple produkty jako budoucnost IT. Jednotlivá témata budou prezentována profesory školy. Veletrh je zdarma přístupný všem studentům oborů IT, „Business“ a „Art & Design”.

V návaznosti na IT veletrh proběhne 18. a 19. ledna interaktivní výstava „Le Bang!“, jež je zaměřena na nová a experimentální média v umění.

Výstava představí práce studentů Prague College z oboru „Fine Arts Experimental and Interactive Media“, včetně zvukové produkce a nových technologií v interaktivních médiích a počítačový interface design. Studenti se budou prezentovat živou elektronickou hudbu, audiovizuálními vystoupeními a interaktivními instalacemi. V jejich průběhu budou využívat řadu nástrojů a moderních technologií, jako např. sledování pohybu infračerveným světlem, zakázkově navržené hybridní hudební systémy, senzorem kontrolované interaktivní 3D animace, zvukové instalace apod. Všechny vystavované produkty byly vyvinuty studenty v průběhu jednoho semestru.
Douglas Hajek, zakladatel a ředitel Prague College, k nadcházejícím akcím uvedl: „Tyto dvě akce představí nejlepší práce našich studentů. Sami studenti se těší, že své výsledky a znalosti budou moci ukázat svým vrstevníkům. První ročník IT veletrhu budí mezi vysokoškoláky velký zájem. Opravdu se velice těším, s čím studenti přijdou.“

Vstup na obě akce mají studenti a zaměstnanci Prague College zdarma.

„Le Bang!“, interaktivní výstava zaměřena na živou elektronickou hudbu a audio-vizuální vystoupení, se koná v sobotu 18. ledna a výstava instalací z nových technologií pro interaktivní média se uskuteční v neděli 19. ledna v prostorech Prague College.

Pro více informací a další chystané aktivity Prague College navštivte prosím stránky www.praguecollege.cz.

Přidáno: 14.01.2014, Zdroj: Prague College

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.