Prague College hostí o víkendu výběrové řízení do United World Colleges

PRAHA - Druhé kolo výběrového řízení mezinárodní sítě United World Colleges se koná tento víkend ve dnech 1. a 2. března 2008 v prostorách Prague College, Polská 10, Praha 2 Vinohrady.

Ředitel Prague College Douglas Hajek, který je sám absolvent této školy, se vždy na tento okamžik těší. „Připomíná mi to krásné chvíle, které jsem jako student prožil v Itálii,“ vzpomíná. Předseda Sdružení UWC Czech National Committee dodává: „Je pro nás vždy velkou výhodou, když můžeme v zemích, kde organizujeme přijímací zkoušky, spolupracovat s bývalými absolventy, kteří nejlépe rozumí filozofii United World Colleges.“

Záměrem United World Colleges je podpora vzdělávání mladých lidí bez ohledu na rasu, náboženství a politické přesvědčení. Cílem je snaha o vytváření mezinárodního porozumění a spolupráce mezi státy a národy. Studenti, kteří budou vybráni, získávají stipendium.

Globální hnutí United World Colleges vzniklo v roce 1962 na základě myšlenek německého pedagoga Kurta Hahna, který věřil, že konfliktům a nepřátelství lze předejít vzájemným poznáváním a společným studiem mladých lidí. United World Colleges působí ve 12 zemích napříč kontinenty – například ve Walesu, Singapuru, Hongkongu, Britské Kolumbii, Novém mexiku, Indii, Savzijsku, Venezuele, Itálii nebo Norsku.

Každý rok je na základě výběrového řízení vybráno ke studiu 1 200 studentů. Sdružení UWC Czech National Committee zahájilo svoji činnost v roce 1999 jako česká součást mezinárodního hnutí United World Colleges.

Novináři, kteří mají zájem o bližší informace, se mohou akreditovat na níže uvedených adresách. Dvoudenní přijímací řízení začíná vždy od 9.30 hodin.

Pro další informace kontaktujte, prosím, Douglase Hajka, ředitele Prague College, na telefonu: 222 722 544/5 nebo e-mailem na doug@praguecollege.cz; spojení na United World Colleges získáte na telefonu: 221 610 210 nebo e-mailu uwc@uwc.cz, webové stránky najdete na: www.uwc.cz.

Přidáno: 28.02.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.