Pracovní veletrhy otvírají své brány i v roce 2014

Pokud vás v tomto roce čeká druhá zkouška z dospělosti, čili vstup na pracovní trh, budete potřebovat spoustu čerstvých informací. Přesně k tomuto účelu slouží akce s názvem pracovní veletrhy, kterých se během roku v různých městech koná zhruba desítka. Veletrhy většinou pořádají přímo vysoké školy, takže jsou zdarma. Udělat si kontakty a přehled o nabídce, poptávce a konkurenci vás bude stát pouze trochu času. Podívejte se, jaké akce můžete navštívit v roce 2014.

Kariéra PLUS – 11. 3. 2014 (Aula VŠB-TUO Ostrava)

Od 9 do 15 hodin budou mít návštěvníci veletrhu Kariéra PLUS možnost konzultovat své předpoklady, dovednosti i CV se zástupci zaměstnavatelů, kteří se budou prezentovat několika způsoby. K návštěvě budou vyzývat stánky jednotlivých společností, k osobnímu kontaktu poslouží pohovory a to vše propojí patnáctiminutové prezentace firem.

KONTAKT 2014 – 12. 3. 2014 (Aula Univerzity Pardubice)

Veletrh Kontakt probíhá přímo na akademické půdě, proto je pojat trochu jinak, než běžné výstavní akce. Místo stánků dostanou zástupci firem z celé ČR prostor při desetiminutové prezentaci. V tomto bloku se budou moci návštěvníkům představit jako potenciální zaměstnavatelé, ukázat svou perspektivu a sdělit své nároky na pracovníky. V průběhu celého veletrhu dostanou prostor současní i budoucí absolventi i univerzity, kteří se budou moci poradit o životopisu, domluvit si pohovor, praxi nebo diplomovou práci.

Career Days – 13. - 14. 3 2014 (Hotel Corinthia Praha)

Mezi vysokoškolskými akcemi najdete i výjimku v podobě dvoudenního veletrhu Career Days, který pořádá česká pobočka AIESEC, mezinárodní studentská organizace. Vedle zprostředkování zahraničních praxí pravidelně pořádá i Career Days, při nichž máte možnost navazovat kontakty se zajímavými zaměstnavateli. Do 28. 2. při registraci za vstup zaplatíte 50 Kč, později to bude 100 Kč. Na veletrhu se tak snáze uskuteční uzavřená setkání s firmami s omezenou kapacitou, nebo budete mít  zaručenu účast na tréninku dovedností.

ŠANCE - 18. - 19. 3. 2014 (prostor VŠE Praha)

Tento veletrh pořádá Vysoká škola ekonomická pro své studenty a absolventy, kteří by mohli prostřednictvím své školy získat dobré a rychlé uplatnění. Pro firmy jde o jedinečnou příležitost, jak zkontaktovat nadějné studenty a navázat s nimi spolupráci ještě v průběhu jejich studia. Pro návštěvníky jsou připraveny panelové diskuze, workshopy, prezentace, konzultace CV nebo podnikatelského záměru.

Jobs Expo - 27. – 28. 3. 2014 (Incheba Expo Arena)

Výstaviště v Holešovicích bude letos hostit již čtvrtý ročník veletrhu pracovních příležitostí Jobs Expo se zaměřením na pracovní mobilitu. Akci každoročně během dvou dnů navštíví tisíce lidí, takže už jen samotná účast znamená pro firmu skvělou propagaci. V rámci doprovodného programu nahlédnete do pracovního prostředí řady společností, poradíte se o své kariéře a CV, nebo se dozvíte rady týkající se pohovoru.

Veletrh iKariéra

Největší pracovní veletrh se zaměřením na technické obory iKariéra se koná několikrát do roka. Akci pořádá IAESTE ČR, mezinárodní organizace zajišťující zahraniční praxe studentům technických oborů. Kde můžete letos na veletrh iKariéra narazit?

  • ČVUT Praha - 5. 3. 2014
  • VPP Plzeň - 19. 3. 2014
  • VUT Brno - 9. 4. 2014
Přidáno: 26.02.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.