Pracovní příležitost v EU opravdu pro každého

ESFStředočeský vzdělávací institut Akademie J.A.Komenského za finanční podpory Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR otevírá v pondělí 2. června poslední ze svých bezplatných kurzů, určených všem zájemcům o práci v Evropské unii. Tento kurz je určen především těm, kteří zaměstnání v Česku sice mají, ale zároveň jsou ohroženi jeho ztrátou či plánují za prací vycestovat do zahraničí. „Těmto lidem jsme se snažili vyjít vstříc především časem konání kurzu, výuka proto bude probíhat v podvečerních hodinách od 17:30 do 20:15, a to v učebnách v Jankovcově ulici na Praze 7“, vysvětluje Ing. Marie Hanušová, vedoucí projektové sekce Středočeského vzdělávacího institutu. Kurz mohou využít též vysokoškolští studenti, kteří neuspěli ve výběrovém řízení na studijní stáž v zahraničí a přesto si nechtějí nechat ujít možnost pracovní zkušenosti v některé ze zemí EU.

Kurz je vytvořen tak, aby absolventy co nejlépe připravil na složité situace spojené s hledáním místa v zahraničí a vybavil je praktickými znalostmi. Ty se týkají několika okruhů: pracovního práva, které je vyučováno formou srovnávání práva českého a evropského, dále orientace na evropském pracovním trhu a vše co se týká daní, sociálního či zdravotního pojištění, žádání o sociální dávky pro studenty, hledání nového bydliště v dané zemi, problémy spojené s vycestováním rodiny zájemce apod. Tato problematika je orientována především na státy jako je Velká Británie, Irsko, Malta či Kypr, s možností úpravy dle zájmu studentů. Absolventi budou vybaveni též prezentačními dovednostmi, schopností aktivně vyhledávat pracovní příležitosti na národních internetových portálech jednotlivých členských zemí EU a v neposlední řadě též jazykovými znalostmi. V současnosti je v nabídce anglický jazyk, možná je též španělština. Pokud účastník nebude mít zájem o jazykovou výuku, může navštěvovat pouze hodiny ostatních oborových předmětů. „Této možnosti využívají především ti, kteří míří za prací do neanglicky mluvících zemí,“ doplňuje Marie Hanušová.

Uplatnění v zemích Evropské unie nalezne každý, kdo projeví zájem a patřičnou snahu se na tento životní krok připravit. Kurzy jsou určeny všem bez rozdílu stupně vzdělání či profese, důležitá je především osobní motivace. Organizátor kurzu je připraven pomoci absolventům s hledáním vhodného místa v zahraničí.

Další informace zájemci naleznou na www.sviajak.cz, e-mailu rezna.prahazapad@sviajak.cz či na telefonních číslech 731 503 093 a 731 503 074, kde se též mohou do kurzu přihlásit.

Přidáno: 21.05.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.