Pozvánka: Stipendia na Adelphi University - setkaní již ve čtvrtek v Praze!

Ve čtvrtek 12. října v 16.30 v prostorách Fulbrightovy komise v hotelu Olšanka v Praze budou mít zájemci o studium v USA možnost setkat se osobně se zástupkyní Adelphi University, profesorkou Reginou Axelrod, a zkonzultovat s ní možnosti studia a získání výhodných stipendii na této škole.

Adelphi University je soukromou vysokou školou, která zažívá v posledních letech velkou renesanci a rychle se rozvíjí, o čemž svědčí také její rychlý posun vpřed v žebříčcích škol. Dnes patří bezpochyby mezi nejlepší školy v této části USA. Velkou výhodou školy je blízkost New Yorku - kampus školy se nachází pouhých 20 minut cesty od Manhattanu na Long Islandu. Zaměření nejsilnějších oborů jako jsou business management, psychologie, biologie je prakticky a profesně zaměřené. Škola nabízí také několik specializace ve spolupráci s Columbia University ve formě tzv. Joint Degree.

V současné době na Adelphi studuje 250 zahraničních studentů z 62 zemí. Na základě svých akademických výsledků, talentu nebo sportovní výkonnosti mají zahraniční studenti možnost získat stipendia, která se pohybují od 6 000 dolarů až po plnou výši školného. Kompletní informaci o požadavcích pro získání stipendia a o přijímacím řízení pro zahraniční studenty najdete na http://admissions.adelphi.edu/international/.

Regina Axelrod, která v současné době pobývá na krátké návštěvě v České republice, je profesorkou a vedoucí katedry politických věd. Ve své výzkumné práci se zaměřuje na politiku životního prostředí a energetickou politiku v USA, Evropské unii a Střední a Východní Evropě. Na Adelphi také připravuje program Washington Semester, kteý umožňuje studentům Adelphi strávit semestr na stáži ve vládních institucích ve Washingtonu, DC.

Pokud uvažujete o studiu v USA, např. právě v některém ze zmíněných oborů (politické vědy, psychologie, business management, biologie) a pro své studium potřebujete stipendium, pak je možná Adeplhi University školou pro Vás. Rádi Vás uvidíme na setkání tento čtvrtek!

--------------------------------------------
Jakub Tesař, studijní poradce
Komise J.W. Fulbrighta
Hotel Olšanka, 2. patro vpravo
Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Mapa: http://mapy.atlas.cz/mapa/komise

Otevírací doba:
Po 10-16, Ut 10-18, Ct 10-16

Tel.: 222 718 452
Fax: 222 729 868
E-mail: tesar@fulbright.cz
Web: http://www.fulbright.cz
Přidáno: 11.10.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.