Pozvánka na promítání krátkých autorských filmů portrétů laureátů Cen Paměti národa

Ceny Paměti národa se konají letos již potřetí. Příběhy jejich laureátů přibližují tříminutové filmové portréty, které vysílá ČT 1 a následně ČT 2. Jde o autorské snímky, jejichž režiséry jsou přední osobnosti české výtvarné a kulturní scény, mezi nimiž jsou laureáti Ceny Jindřicha Chalupeckého, vítězové Czech Grand Designu, ale i držitelé ocenění z Filmového festivalu Karlovy Vary či Festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

Tento střet dvou generací nechal vzniknout 7 krátkým vyprávěním, 7 pohledům na lidský osud. Série těchto unikátních 7 portrétů představuje různé přístupy k filmovému vyprávění, i když v krátkém čase 3 minut.

Režiséry jsou:

Krištof Kintera (portrét Evy Roubíčkové)
Janek Kroupa (portrét Františka Zahrádky)
Michal Pěchouček (portrét Leopolda Färbera)
Mark Ther (portrét Josefa Holce)
Bára Prášilová (portrét Heleny Šidákové)
Lucie Králová (portrét Ilsy Maierové a Markéty Novákové)
Petr Hátle (portrét Františka Stárka)

Zveme Vás na projekci portrétů a setkání s režiséry:
čtvrtek 6. 12. 2012 od 11 hodin
Kino PONREPO
Bartolomějská 11, Praha 1

Na setkání budou přítomni režiséři portrétů, laureáti Cen Paměti národa, pořadatelé z Post Bellum a producent série portrétů z Pink Productions Radovan Síbrt.

Jde o výbornou příležitost pořídit rozhovory se všemi přítomnými.

Svou účast prosím potvrďte na mail: lucie.splichalova@postbellum.cz

Přidáno: 05.12.2012, Zdroj: Paměť národa

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si