Pozvánka na přednášky v Praze a Brně: Vysoké školství v USA

Americké centrum si dovoluje vás pozvat na přednášky Hany Ripkové, ředitelky české Fulbrightovy komise, Miloše Caldy, vedoucího katedry amerických studií na FSV UK a Jiřího Zlatušky, děkana Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Přednáška se zaměří na historii a současný systém amerického školství a jeho srovnání se systémem v České republice, i na možné inspirace pro další vývoj českého univerzitního vzdělávání.

Přednášky jsou otevřeny všem s profesionálním nebo osobním zájmem o téma a uskuteční se v následujících termínech:

Praha (Hana Ripková a Miloš Calda): úterý 24. dubna od 17:00 v Americkém centru (Tržiště 13, Praha 1, cca 50 m pod velvyslanectvím USA).

Brno (Hana Ripková a Jiří Zlatuška): pondělí 14. května od 17:00 v Moravské zemské knihovně (Kounicova 65a, přízemí).

Zájemce prosíme o rezervaci na e-mailu acprague@state.gov nebo telefonu 257 530 640.

Přidáno: 10.04.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…