Pozvánka na koncert etno-jazz skupiny Foltin

FoltinUNDER THE MACEDONIAN SUN
Koncert etno-jazz skupiny Foltin
Sobota 23.5.2009, Start 22:00

Občanská plovárna
U plovárny 8, Praha 1

Live band: Foltin (MK)

Vstupné: ZDARMA

Foltin je výjimečné seskupení, jehož hudbu je velmi složité definovat, protože nezapadá do žádného hudebního žánru. Hudba Foltinu je surrealistická, vášnivá a hravá, díky rychlým makedonským rytmům divoká a zběsilá. Byť obsahuje standardní hudební prvky, cílem seskupení je vytvářet nepředvídatelnou a hlavně originální atmosféru. Hudba je vlastně anglo-makedonským hybridem a texty jsou fonetickou imitací jazyků jako španělština, francouzština, rumunština, portugalština a další.

Foltin popisuje sám sebe jako pseudoemigrantský kabaret a jeho vystoupení se často mění ve skutečná divadelní představení. Pravidelně vystupuje na hudebních a divadelních festivalech v Makedonii, Chorvatsku, Itálii, Rakousku, Slovinsku, Srbsku, Belgii, Francii a dalších.

Skupina existuje od roku 1997 a zatím vydala pět alb:
- OUT RE-MER
- ARCHIMED
- DONKEY HOT
- LO-LEE-TA-TOO
- OVA TRANSPLANTIRANA MASHINA ZA CHUKANJE DOSEGA NE TIPKALA LJUBOVNO PISMO

Přidáno: 14.05.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.