Pozvánka na diskuzi Blogy versus masmédia v 21. století

Mohou být blogy alternativou k zavedeným médiím?
Jakou roli hrají blogy v zemích, kde svobodná média neexistují?
Jak se vyvíjela blogosféra v Čechách?
Jak fungují blogy na českých zpravodajských serverech?
Proč blogují i osoby veřejně činné?
Mají bloggeři zodpovědnost za správnost svých informací a za jejich dopad?

O těchto a dalších otázkách budou hovořit:

Jeremy Druker
Ředitel internetového magazínu Transitions Online (TOL) od roku 1998. Předtím pracoval mimo jiné jako redaktor v tištěných médiích – The Prague Post a Transitions Magazine. TOL působí ve Střední a Východní Evropě, na Balkáně a v zemích bývalého Sovětského Svazu, kde se věnuje vzdělávání novinářů a snaží se podporovat jejich profesionalizaci a nezávislost. V zemích, kde neexistují nebo jsou omezena svobodná média, podporuje TOL rozvoj blogosfery, jako důležitého zdroje necenzurovaných informací

Miloš Čermák
Novinář, působil v řadě českých médií, v letech 2003 - 2005 byl šéfkomentátorem Lidových novin, od roku 1992 spolupracuje s časopisem Reflex. Pro Českou televizi připravoval pořady Bez obalu a Zavináč, externě přednáší na katedře žurnalistiky FSV UK.

Michal Hanák
Šéfredaktor zpravodajského serveru idnes.cz. V idnes.cz působí od roku 2000, podílel se i na implementaci blogové rubriky blog.idnes.cz. Předtím působil v Lidových novinách, Mladém světě a měsíčníku Reader´s Digest.

pondělí, 28. ledna 2008, 17:00
Americké centrum (Tržiště 13, Praha 1)
Simultánní česko-anglické tlumočení bude zajištěno. Prosíme o registraci na tel. 257 530 640 nebo emailu acprague@state.gov.

Přidáno: 18.01.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.