Pozvánka na Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny

PEF MZLU - logo

Pro milovníky krásné přírody, ve které nechybí  lesní porosty, louky, vzácné dřeviny, rozmanité rostliny a také vodní plochy, se pořádá tradiční podzimní Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny ve Školním lesním podniku Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně. Přijměte proto pozvání k návštěvě o víkendu 2. - 3. 10. 2010, kdy jsou vždy od 9.00 do 17.00 h připraveni Vás provést arboretem odborní průvodci – pedagogové z Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie LDF MENDELU.

V Arboretu Křtiny, které leží mezi městysi Křtiny a Jedovnice, se na ploše 23 hektarů nachází ojedinělá sbírka více než tisíce taxonů dřevin ze všech končin světa, v Česku raritní je zdejší kolekce vrb.  Součástí arboreta je i starý bukový prales, ponechaný svému přirozenému vývoji. Ke studiu i potěšení pohledem je k dispozici naučná stezka Domácí dřeviny. Areál zpestřují přírodní palouky, vodní plocha rybníka, rašeliniště, vřesoviště a dřevěné skulptury, díla posluchačů Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU.

Přijďte si prohlédnout toto arboretum v čase podzimních barev, seznámit se s novou vycházkovou trasou s nevšedními výhledy na rybník, který prošel odbahněním a estetickou úpravou!

Pro případné další informace prosím volejte vedoucí Arboreta Křtiny paní Annu Fojtíkovou – mobil 602 743 119.

Za pořadatele:

Ing. Pavel Mauer
ŠLP ML Křtiny MENDELU

Přidáno: 29.09.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Ing. Kateřina L. Brettschneiderová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…