Pozvánka na adventní koncert Velkého sboru a orchestru SSŠČMS

Střední odborné učiliště tradičních řemesel Brno a Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska pořádají v pátek 9. prosince 2005 v 19.00 hod. v brněnském Bobycentru adventní koncert Velkého sboru a orchestru SSŠČMS. Na této ojedinělé kulturní akci vystoupí spojený dětský sbor a symfonický orchestr, jejichž členy tvoří nejlepší hudebníci soukromých uměleckých škol z celé České republiky.

Hostem a spoluúčinkujícím večera je pěvecký sbor Girls Choir Canens z Bratislavy. Diváci tak mohou většinu skladeb vyslechnout v interpretaci impozantního, téměř dvousetčlenného dětského sboru pod taktovkou Josefa Vondráčka. Zazní především vánoční písně, jako například Nebeští kavalérové, Tichá noc, Bílé Vánoce, směs českých koled a další. Záštitu nad koncertem převzal hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek.

Koncert, který Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska pořádá každoročně v předvánočním období a kterému v loňském roce tleskalo vyprodané pražské Rudolfínu, přechází v letošním roce pod patronací SOU tradičních řemesel do Brna. Nabízí tak brněnským divákům mimořádný umělecký zážitek.

Přidáno: 06.12.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…