Povolání podnikatel – má to cenu?

PEF MZLU - logo(Brno, 24. 4. 2008) I v době, kdy zrovna neprobíhá finanční krize, patří podnikání do velmi náročných povolání. Poradit, jak se na ně co nejlépe připravit si za cíl položil seminář s názvem Povolání podnikatel, který se v dubnu uskutečnil na akademické půdě Provozně ekonomické fakulty MZLU v Brně (PEF). Při této příležitosti mohli účastníci shlédnout českou premiéru snímku „Povolání podnikatel“. Pořádáním seminářů tak PEF doplňuje řadu aktivit směřujících k lepší připravenosti svých studentů v praxi.

Praktické zaměření studia je pro PEF právě to, čím se snaží své studenty připravit co nejlépe pro budoucí působení v praxi. „V měsíci dubnu se mohli studenti PEF například zúčastnit 10. ročníku celostátní soutěže TOPSTUDENT 2009, pracovního veletrhu Jobfair PEF 2009 III a nebo také workshopů zaměřených na propojování studentů s praxí“, uvedl Jiří Urbánek z PR oddělení PEF a dodává:„Fakulta se tak drží svého motta PEF – znalosti pro život“.

Výjimkou nebyl ani seminář s názvem „Povolání podnikatel“, PEF MZLUkterý pořádala PEF ve spolupráci se studentskou organizací AIESEC Brno, který byl zahájen premiérou stejnojmenného snímku. „Taková účast nás velmi potěšila, zvláště, když se na seminář přišli podívat i studentu jiných univerzit“, hodnotí účast 300 studentů pořadatel Jiří Wagner z PR oddělení PEF. Následně vystoupili významné osobnosti z oblasti podnikaní v čele s Alexandrem Cimbalákem, který získal ocenění europodnikatel roku 2008. Ten zaujal publikum svoji přednáškou o přínosu mladých lidí do podnikání či o využití teoretických znalostí v praxi. Prezentaci doplnil Tomáš Papírník, s popisem svých začátků a rozvoje marketingové agentury.

PEF vznikla v roce 1959 jako první ekonomická fakulta na Moravě. Během svého 50letého vývoje fakulta prošla značným vývojem a v současné době nabízí 8 bakalářských, 5 magisterských a 3 doktorské studijní obory. Sleduje moderní trendy ve vzdělávání a současnosti vzdělává přes 4.000 studentů. Důraz klade na nabídku takové struktury studijních programů, aby absolventi nacházeli uplatnění dle svých představ napříč pracovním trhem celé Evropy.

Přidáno: 07.05.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.