Postřehy a zážitky Václava Klause ze zahraničních návštěv za poslední tři roky

FragmentPřed dvěma roky vydalo Nakladatelství Fragment titul Václav Klaus – Zápisky z cest, který čtenářům přibližoval cestovatelské postřehy jedné z nejvýraznějších politických osobností 90. let a později prezidenta republiky. Kniha se v nakladatelství stala nejúspěšnější novinkou za rok 2010. Navazující titul Václav Klaus – Zápisky z nových cest, který rekapituluje zahraniční cesty hlavy státu za poslední 3 roky, vychází 29. října!

Během svého působení navštívil Václav Klaus v různých politických, státních a profesorských funkcích pět kontinentů. Při svých cestách pozoruje zvyklosti, obyčeje a život v dané zemi, zároveň si všímá všech zajímavostí a neobvyklých detailů. Své postřehy si vždy pečlivě zaznamenává. První titul Zápisky z cest zahrnoval texty přibližující 17 let mezi roky 1992–2009 a získal ocenění jako nejúspěšnější novinka Nakladatelství Fragment v roce 2010. Do dnešního dne bylo prodáno přes 9000 výtisků!

Kniha Zápisky z nových cest navazuje na předchozí titul. Čtenáři přibližuje cestovatelské zážitky prezidenta České republiky za poslední tři roky. Neformálním způsobem jsou popsány neopakovatelná atmosféra během přijetí hlavy státu při oficiálních návštěvách, setkání s významnými osobnostmi i život obyčejných lidí v dané zemi. V textu můžeme objevit zajímavé souvislosti vztahující se nejen k naší minulosti, ale i k naší současnosti.

Kniha je doplněna řadou barevných fotografií a map, které poukazují na navštívená místa.

„Jsou to mé autentické zápisky při mých zahraničních cestách. Zdůrazňuji to proto, že to nejsou žádné dodatečně vytvářené písemnosti, vznikají v den cesty a v průběhu tohoto dne. Nejsou do nich dohledávány žádné následné detaily či moudra,“ říká o své knize autor.  

Anotace:


Během posledních tří let procestoval Václav Klaus jako hlava státu mnoho zemí na pěti kontinentech. Zážitky a postřehy z každé zahraniční návštěvy pečlivě zaznamenává. Čtenářům poté svými zápisky přibližuje poutavě a neformálním způsobem atmosféru při přijetí prezidenta republiky, setkání s významnými osobnostmi a zajímavosti dané země.

165x235 mm, váz., 200 str., 279 Kč

Autor: Václav Klaus


Nakladatelství Fragment a Václav Klaus zvou na autogramiádu, která se uskuteční 12. listopadu od 16 hodin v pražském Paláci knih Luxor (Václavské nám. 41, Praha 1).

Přidáno: 25.10.2012, Zdroj: Fragment

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.