Poslední malba Write for Freedom vznikne v Praze

Write for Freedom - Budapešt

Přesně před dvěma měsíci odstartoval projekt Write for Freedom, se kterým Dmitrij Proškin a jeho tým objel několik zemí východní Evropy. Tito bojovníci za lidská práva zvolili místo zbraní barevné spreje a vytvářeli na všech zastávkách velké graffiti obrazy na kontroverzní a aktuální témata.

Write for Freedom zaštiťuje česká pobočka Amnesty International, která podpořila Proškinovu cestu do měst jako Krakow, Bukurešť, Sofie, Bělehrad, Budapešť, Bratislava nebo Vídeň. MapaPosledním městem, kde má vzniknout největší malba, je Praha. Už dnes začne v Modřanech vznikat obraz na téma děti a škola, který by měl být dokončen do neděle 6. září.

Sám autor projektu Dmitrij Proškin zvaný Chemis se těší na tvorbu závěrečné malby a zve na místo i diváky. Chemisovi Graffiti jsou legální! Z celé cesty se chystá dokumentární film.

Více informací na www.writeforfreedom.eu, kde najdete i rozsáhlý deník z celé cesty.

Přidáno: 01.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.