Pojízdná laboratoř nanoTruck poprvé v ČR

MŠMT ČR

Jako součást doprovodného programu předsednické konference EuroNanoForum 2009 se české veřejnosti vůbec poprvé představí „nanoTruck – High-Tech z nanosvěta“. NanoTruck přijede do Prahy 2. června a veřejnosti bude zdarma přístupný od 3. do 5. června v Praze-Dejvicích před budovou Stavební fakulty ČVUT.

Jde o pojízdnou laboratoř, jejímž cílem je informovat veřejnost o výhodách i potenciálním nebezpečí nanotechnologií v blízké budoucnosti, prezentovat jejich nanoTruckzáměry a ukázat nové možnosti pro úspěšnou kariéru v perspektivní výzkumné oblasti. NanoTruck je součástí informační kampaně, kterou iniciovalo Spolkové ministerstvo pro vzdělávání a výzkum (SRN). V Čechách se tímto představí nanotechnologie široké veřejnosti a zejména studentům středních a vysokých škol.

Více o konferenci EuroNanoForum 2009: http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/predsednictvi-eu-2009/euronanoforum-2009.

Přidáno: 25.05.2009, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…