„Podpořte návrat Radia Wave do FM vysílání ještě před volbami,“ píší mladí lidé poslancům

Občanské sdružení Pro Wave, které se před nedávnem zformovalo na podporu Českého rozhlasu Radia Wave - veřejnoprávní stanice pro mladé - přímo apeluje na poslance ve věci návratu této stanice do FM vysílání. V poslanecké sněmovně totiž leží vládou schválený návrh poslance a předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky, který problém řeší.

„Píšeme každé poslankyni, každému poslanci osobně, zda novelu podpoří či nikoliv a žádáme je o vyjádření,“ uvádí Robin Čumpelík ze sdružení Pro Wave. Tato vyjádření pak bude Pro Wave kvůli transparentnosti zveřejňovat na stránkách www.chciwavezpet.cz v přehledné tabulce. „Zde se mladí lidé mohou podívat, který poslanec z té které strany podporuje mladou generaci,“ dodávají zástupci Pro Wave.

Autoři dopisů poslancům také bojují za to, aby zákonodárci návrh zákona projednali na nejbližším jednání sněmovny a to zrychleně, aby mohl být přijat už letos.

Radio Wave bylo v minulém roce vypnuto z FM vysílání a následně nesmyslně Radou Českého rozhlasu obviněn z propagace fašismu. Sdružení uspořádalo v polovině ledna velký koncert s názvem Chci Wave zpět! Tato první akce aktivistů měla mimořádný úspěch. Koncert navštívilo přes tisíc mladých lidí. V dubnu také Pro Wave ve spolupráci se studentskou iniciativou Inventura demokracie pořádal koncert proti mediálním radám na Václavském náměstí. Právě Radu Českého rozhlasu viní zástupci sdružení z nedobrovolného stěhování Radia Wave mimo ferkvenci.

Přidáno: 02.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.