Po dvanáctileté odmlce přichází Petr Prouza s novým románem

FRAGMENT

Petr Prouza - Ctitelé katastrof a Hitlerova tužkaPetr Prouza, český spisovatel a novinář, v těchto dnech představuje své dvanácté prozaické dílo s názvem Ctitelé katastrof a Hitlerova tužka. Ač by se mohlo zdát, že se jedná o válečný román zasazený do doby druhé světové války, není tomu tak.
Hlavního hrdinu Davida obklopují silné životopisné prvky autora, který v rozmezí 20. století vypravuje příběh rodiny Kalurových ovlivňovanou kotrmelci dějin v Československu, Německu a Finsku.

David nás, ve svých deníkových zápiscích, zasvěcuje do jeho osobního pátrání po záhadné malbě, na které je vyobrazen jako dítě, nesoucí padlého anděla. Cesta za obrazem Davidovi poodhaluje původ jeho rodiny, ale hlavně poznává sám sebe. Při čtení barvitého příběhu vám v jistých pasážích leze mráz po zádech.

V románu vystupují okrajově autentické postavy, nyní již osobnosti či legendy, jako například Jan Werich, Václav Havel, Emil Zátopek a mnoho dalších, včetně Milana Kundery. Milan Kundera obdržel výtisk od Petra Prouzy osobně a požádal ho o pár řádků pro čtenáře na křest.
Tak se nechme překvapit…

Křest se koná 5. listopadu 2008 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Můžeme se těšit na kmotry slavných jmen, Dr. Jana Cimického, Dr. Jiřího Grygara či Dr. Josefa Lžičaře.

Anotace:
Poutavý román zaměřující se na střet člověka s nástrahami času a vymezení osobní identity. David nás, ve svých deníkových zápiscích, zasvěcuje do jeho osobního pátrání po záhadné malbě, na které je vyobrazen jako dítě, nesoucí padlého anděla. Cesta za obrazem Davidovi poodhaluje původ jeho rodiny, ale hlavně poznává sám sebe. V úchvatném příběhu se nacházejí
autentické situace, zachycující známé osobnosti české společnosti, např. Emila Zátopka, Jana Wericha, Václava Havla nebo Milana Kunderu, v nečekaných charakteristikách. Kniha přesvědčivě dokládá, že černobílé vidění lidí i událostí v každodenním životě selhává.

Formát 152x228 mm, váz., 268 str., 299 Kč

O autorovi
Petr Prouza vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, doktorát mu byl udělen v roce 1967.  Jen krátce se věnoval právu, poté působil jako redaktor v různých časopisech jako např. Plamen, Mladý svět, Naše rodina aj. Od roku 1986 se věnuje volné literární tvorbě. Rovněž řídil několik let česko-německo-rakouskou Nadaci Bernarda Bolzana.
Petr Prouza je členem Penklubu a Klubu českých spisovatelů.

Básnické sbírky
Ubližování, 1968,
Vosková krajina, 1971
Letorosty lásky, 1979
Pád vzhůru, 1984
Neviditelný kalendář, 1984
Denní hvězdy, noční ptáci, 1988
Tajný výklad snů, 1990
Rez dnů, světlo snů, 2001

Próza
Holky a hřbitov, 1970 povídky
Požár v krabici na klobouky, 1976
Radovánky, 1978
Krámek s kráskami, 1981
Krátká kariéra v babiččině údolí, 1984
Život střídá smrt, 1985
Výletní parník, 1988
Hotel Karneval, 1988
Holky, Požár, Kariéra, 1989
Dívky, které zrazujeme, 1993 - povídky
Skřítek Kudlička vítěz nad sršni a další podivuhodné příběhy z tajemného světa skřítků, 1993
Ctitelé katastrof a Hitlerova tužka, 2008

Přidáno: 04.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.