Píšeš rád? Tak se propiš až k notebooku!

Pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašují Zastoupení EK v České republice, Informační kancelář Evropského parlamentu a Eurocentrum Praha soutěž pro mladé lidi. Pokud je ti mezi 15 až 20 let a rád píšeš, určitě pošli svou úvahu na níže uvedenou adresu.

Zkus se zamyslet třeba nad následujícími tématy:

- Pět let jsem občanem EU - Změnilo se vůbec něco? (Před pěti lety došlo k dosud největšímu rozšíření Evropské unie. Dnes má celkem 27 členů a chce se rozšířit o další státy. Čím obohatila Česká republika Evropskou unii? Jaké jsou klady členství České republiky v EU? Jaká jsou úskalí? Jaký přínos má členství v EU pro Vás konkrétně? Cítíte se být občany EU?)

- Evropské volby 2009 - K čemu nám je Evropský parlament? (Legislativa schválená Evropským parlamentem ovlivňuje život téměř 500 mil. Evropanů. Ve dnech 5. - 6. června se uskuteční v pořadí již druhé Evropské volby v ČR. Poslanci zvolení v těchto volbách budou na dalších pět let i naším hlasem v EU. Co jim vzkážete?

- 23 úředních jazyků EU - Nebylo by jednodušší mít jen jeden? (Jaká je jazyková politika EU? Je jazyková rozmanitost v Evropě přínosem nebo zátěží? Přispěla Evropská unie k současnému dominantnímu postavení angličtiny? Je jazyková rozmanitost udržitelná, nebo v tomto století většina jazyků zanikne, protože lidé se budou raději učit velké světové jazyky, aby měli lepší uplatnění na trhu práce?)

Podmínky soutěže:
- Deadline: 23. duben 2009
- Svůj řádně podepsaný výtvor s tvými kontaktními informacemi v češtině a v rozsahu 3 stran formátu A4 zašli na emailovou adresu comm-rep-prg-soutez@ec.europa.

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 9. května 2009 v rámci oslav Dne Evropy na Staroměstském náměstí v Praze.

Ceny:
1. místo: notebook
2. místo: MP3 přehrávač s dotykovým displejem
3. místo: digitální fotoaparát

Další informace jsou na stránkách EU v ČR.

autor: Karel Švanda

Přidáno: 20.04.2009, Zdroj: seminarky.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.