Pestrost programů Prague College

Propojování kultur, ale i oborů a přístupů v rámci všech tří fakult se projevuje jak na interaktivních přednáškách magisterského programu MSc International Management, tak na poli evropského projektu Underground City XXI. Další z řady workshopů projektu proběhne na půdě britské vysoké školy na Vinohradech již za několik dní.

Britská Prague College, partnerská vysoká škola úspěšné Teesside University, poskytuje svým studentům vysokoškolské vzdělání na fakultách: School of Business, School of Art & Design a School of IT & Computing. Veškerá výuka  probíhá v anglickém jazyce. Další semestr pro většinu programů se otevírá 12. dubna 2010.

Nový magisterský program MSc International Management je v plném proudu a Prague College se  těší z první pozitivní odezvy ze strany lektora a studentky programu.

„Magisterské studium na Prague College nabízí svým studentům příležitost k dosažení dalšího rozměru v odborném a akademickém rozvoji. Prosazuje rovněž silný multidisciplinární přístup k výuce a učení se zaměřením na reálné situace. Tento program je přizpůsoben pro jednotlivce, kteří chtějí získat vysoký standard odborných dovedností a zároveň jejich uplatnění v praxi. V České republice neexistuje ekvivalent tohoto postgraduálního programu. Jsem rád, že mohu být jeho součástí“ , říká Bruce Gahir, MSc, CIMA, PGCE, Principal Lecturer pro fakultu obchodu a informačních technologiích na Prague College.

Bruce Gahir kombinuje zkušenosti v oblasti finančních systémů, řízení a práce v mezinárodních institucích spolu s pedagogickou praxí v oboru ekonomie a ekonomických studií, přináší tím neocenitelnou zkušenost pro své studenty.  
„Pestrost programu dotváří i fakt, že studentkou magisterského programu je například všestranná výtvarná umělkyně, která řídí dvě kulturní organizace a pracuje na řadě evropských projektů. Věnuje se managementu služeb v rámci kulturních zařízení, a to je samozřejmě také součástí tohoto oboru“, dodává Bruce Gahir.

Oslovili jsme zmíněnou umělkyni a poprosili ji, aby nám přiblížila magisterský program z pohledu studenta.

„Studium MSc International Management jsem si vybrala mimo jiné pro jeho časovou flexibilitu. Vzhledem k velkému pracovnímu vytížení a náročnosti studia je pro mne důležité, abych oboje mohla skloubit.  V rámci své profese, kde se věnuji tvorbě a zároveň řídím kulturní projekty, jsem hledala program, který mi přinese teoretický základ pro mé manažerské aktivity.

Mohu se soustředit na disertační práci dle vlastního výběru. Přístup profesorů je vstřícný a otevřený. Kolegiální chování vytváří velmi příjemné a tvořivé prostředí. Kombinace teorie, případových studií a hostujících přednášek je velice přínosná. Musím přiznat, že celkový styl studia a malý počet studentů ve třídě mi vyhovuje mnohem více,  v porovnání s tradiční českou univerzitou.“, říká Marie Silondi, ředitelka občanského sdružení DAF LAB a projektová manažerka kulturní organizace LIBAT.

Vzhledem k různorodosti magisterského programu se na výuce podílejí lektoři Prague College, externí vyučující a odborníci, hostující profesoři ze zahraničí a významní představitelé kulturní a obchodní sféry na mezinárodní úrovni. Studenti se tak mohou obohatit o vědomosti zajímavých osobností a leaderů společností jako jsou Barclays Capital, Marks & Spencer nebo představitelů kulturních institucí,  jakými jsou prestižní londýnské galerie - Serpentine Gallery nebo White Cube.

Projekt Underground City XXI

Tento projekt probíhá ve spolupráci čtyř evropských zemí.

Prague College je jedním ze čtyř hlavních koordinátorů a poskytuje zázemí pro setkávání partnerů v ČR, dále organizuje workshopy a konference v rámci projektu. Projekt propojuje současné umění, architekturu, nové technologie a výzkum prostřednictvím internetu. Evropská interdisciplinární platforma Underground City XXI má za cíl vytvořit virtuální město inspirované prostory bývalého úhelného dolu v Labině (Chorvatsko). Celý projekt je podporován grantem Evropské unie.

„Semináře, otevřené přednášky, diskuze a workshopy na Prague College napomáhají studentům se zorientovat při hledání svého uplatnění v reálném světě. Studenti grafického designu připravují propagační materiály, studenti nových médií se podílejí na vytvoření modelu virtuální reality uhelného dolu, studenti obchodu pracují na finanční analýze projektu a studenti informačních technologií se věnují programování.

U této vzájemné spolupráce jsme pokaždé svědky propojení rozmanitých úrovní a obzorů.“, říká Stefano Cavagnetto za fakultu obchodu a informačních technologiích na Prague College.

Další intenzivní sekce přednášek a diskuzí je naplánována na týden od 27. března 2010.

Přidáno: 05.03.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.