Percy Jackson – napůl chlapec, napůl bůh plní další nelehké úkoly bohů z Olympu!

FRAGMENT

V září uplyne rok od vydání prvního dílu celosvětově úspěšné fantasy série s názvem  Percy Jackson od amerického autora Ricka Riordana. Nakladatelství FRAGMENT připravilo pro všechny  fanoušky fantasy literatury další pokračování příběhu o newyorském chlapci, jehož otcem je bůh Poseidon. V pořadí třetí díl s názvem Percy Jackson – Prokletí Titánů, v němž se opět setkáme s řeckou mytologií, vtrhne na knižní pulty již 10. září 2010.

Kniha „Prokletí Titánů“ se stejně jako oba předešlé díly stala nejen jedničkou hitparády v kategorii dětských knih v New York Times, ale také Nejlepší knihou Amazonu za rok 2007.  Není tedy divu, že knihy o Percy Jacksonovi jsou po Harrym Potterovi a Twilight sáze třetí nejčtenější fantasy sérií na světě.

Hlavní hrdina je nyní sice o něco starší a moudřejší, ale přesto se opět zaplétá do boje s nebezpečnými mostry. Musí najít  nejen zmizelou bohyni  Artemis,  ale zachránit i svoji přítelkyni Annabeth.

Ukázkovou kapitolu z třetího pokračování této ságy si můžete již od 1.9.2010 přečíst na stránkách www.percy-jakcson.cz

Anotace:
Napůl chlapec, napůl bůh a dohromady Percy Jackson!
Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš...
Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš...
Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já.
Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné
a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula?
Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli
z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa.
Vezmeme tě s sebou, chceš?

Autor: Rick Riordan
Ilustrace: Christian McGrath
Překlad: Dana Chodilová


Přidáno: 30.08.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.